Jsi tam, kde být chceš

Když někdo odvádí mizernou práci, obvykle se rozhořčuje: «A víte vy, kolik mi tu platěj?!». Vím. A nechápu, co tam ještě dělá. Podle mého je správný postup zcela evidentní: nelíbí se ti tu, nepracuj tu. A tak je to se vším. Tedy – mělo by být.

Když je pro vás život s někým těžký, nudný, nezáživný, tak s ním nežijte. Když se k vám špatně chovají obchodní partneři, najděte si jiné. Špatně vám sedí oblek – tak ho prostě dejte někomu, komu půjde lépe. Když špatně spíte, zamyslete se nad svým duševním stavem. Nad stresem. Nad fyzickou aktivitou. Čerstvým vzduchem. Když se necítíte dobře, lečte se. A když se vám v téhle zemi nebo městě nelíbí, jeďte žít jinam. Dělejte něco, nefňukejte.

Jestliže nic neděláte, jestliže nic neměníte, znamená to, že je vám dobře. Jste spokojeni. Jen k sobě buďte upřímní, je to přece jasné: jste spokojeni. Spokojeni se svým fňukáním. Spokojeni s věčnými stížnostmi. Spokojeni se svým trápením. Spokojeni, že jste za oběť. Spokojeni, že vám lidé vyjadřují soucit. Spokojeni, že místo vás rozhodují, že vám pomáhají. Spokojeni, že se svým životem nic neděláte. Máte klídek. Víte, co je a co bude. Tohleto je vaše komfortní zóna. Zónečka. Tenhle život k ničemu je vaše komfortní zóna.

To všechno má svůj smysl. Ten v životě vůbec ze všech největší smysl. Protože když nebudete oběť, co vlastně budete? Když si nebudete stěžovat, co budete dělat místo toho? Něco přece musíte dělat. Když se zbavíte toho svého mučednického hesla «Je to pro mě strašně těžké, ale musím nést svůj kříž», co vám vůbec zbude? Kam se bez toho svého kříže podějete? Jak bez něj prokristapána budete moci žít?

Nic neřešit je taky řešení. Nic neměnit, nic nevolit je druh volby. Pokud se takové volby dopustíte, prosím, držte se jí, řiďte se jí, užívejte si jí, vychutnávejte si prašivé bonusy, s nimiž je spojena. Ale neotravujte tím jiné. Nikdo není povinen hrát s vámi ty vaše hry.

A přiznejte aspoň sami sobě: jste přesně tam, kde být chcete. To je totiž celá pravda.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Změna je vždycky možná
Žijte pro potěšení a pamatujte, že všechno je ve vašich rukou