Jestliže jsme si blízcí…

Blízkost je možnost udržet maximální otevřenost, poctivost a citlivost vlastní a někoho jiného.

Jsme-li si s někým blízcí, neznamená to, že jsme stejní. Máme různé hrany. Jedna z nich nás spojuje, ty ostatní se mohou lišit.

Jestliže jsme si blízcí, neznamená to, že vždycky udělám to, o co mě žádáš. Mohu s tebou nesouhlasit, ale naši blízkost to nijak nezmenšuje.

Jsme-li si blízcí, neznamená to, že mezi námi neleží žádné hranice a nemáme žádná pravidla. Naopak, oboje to musí být daleko zřetelnější než s jinými lidmi, protože my dva jednáme v daleko větší vzájemnosti.

Pokud jsme si blízcí, neznamená to, že nemám právo se na tebe zlobit. Znamená to, že k tomu často mám daleko víc důvodů.

Jestliže jsme si blízcí, neznamená to, že budeme veškerý čas trávit spolu. Ty i já máme právo na svůj osobní prostor.

Když tě objímám, neznamená to, že se chci s tebou vyspat. Je mnohem víc variant blízkosti než jenom sexuální. A jestli tě zrovna teď nechci a odmítám tě, neznamená to, že tě nemiluji.

Jsme-li si teď blízcí, není v tom žádná záruka, že si budeme blízcí věčně. Buďme vděčni za každou chvíli.

Jsme-li si blízcí, nevylučuje to mou blízkost také s někým jiným. Nejsem tvým vlastnictvím.

Jestliže jsme si blízcí, nemusíme ještě jeden druhému rozumět beze slov. Svá přání, očekávání a potřeby musíme společně posuzovat.

Když svou blízkost ztratíme, dokážeme ji vrátit, budeme-li si to oba přát a budeme k tomu oba dost odhodláni.

Když něco nechci, nic s tím nenaděláš. Když něco nechceš ty, nenadělám s tím nic já. Vyžaduji respekt k svému nechtění a respektuji to tvoje.

Jestliže něco teď nechci, může se to změnit a může to vydržet navěky. Přítomná chvíle je však oprávněným zástupcem věčnosti.

Nechci tě zlomit, ale to neznamená, že to nebudu zkoušet, protože určitě nejsem ideální. Za svoji bezpečnost zodpovídá každý sám.

Jestliže jsme si blízcí, znamená to, že si to oba přejeme. Odpovídám za svoje chování i když se ti budu snažit dokázat, že to tak není.

Jestliže jsme si blízcí, neznamená to, že zodpovídám za tvoje štěstí. Každý má své štěstí a svůj osud.

=========
10 věcí, které potřebujete víc než partnera
Proč silní lidé přitahují složité vztahy…