Jako červená na býka…? Jak barva ženského oděvu působí na muže.

barva-ovlivnuje

K popisovanému experimentu si organizátoři najali pohlednou herečku, která měla jednoduchý úkol. Procházet se po chodníku nejprve v bílých a potom v červených šatech. Cílem pokusu bylo ujasnit, kolik mužů věnuje ženě v té či oné barvě pozornost. První přišly na řadu bílé šaty. Více než dvacet minut se přitažlivá dívka s rudými vlasy procházela sem tam po chodníku, nicméně pro procházející muže byla pouhou součástí davu. Během půlhodiny se jí nedostalo ničeho kromě pár letmých pohledů mužů spěchajících tudy za svými zájmy.

Jakmile však herečka vyměnila oblečení za tentýž oděv v červené barvě, zástupci silného pohlaví procházející kolem se po ní začali otáčet a věnovali jí nadšené pohledy. Kvůli dívce v červeném byli ochotni k mnohému – půjčit jí peníze, přenést ji přes silnici a křičet na celou ulici.

Čím to vysvětlit ? Jak se ukázalo, muži ženu v červeném vnímali jako vstřícnější ve smyslu možnosti navázání sexuálního vztahu. Nemusejí to však být jenom šaty. Stačí, aby žena oblékla červené tričko. Efekt bude stejný.

Takové zázraky provádí s muži červená barva. Možná by stálo za to pozměnit šatník..?

=========
Jak milujete? Barevný test
Proč lidé až do nedávna neviděli modrou barvu?