Jakékoli tvoje rozhodnutí je správné

kazde-reseni

Pět mudrců zabloudilo v lese.

První řekl:

– Dám se vlevo, napovídá mi to intuice.

Druhý oponoval:

– To já půjdu doprava. Nadarmo se neříká, že „pravý“ je od „správný“.

Třetí povídá:

– Já se vrátím dozadu. Přišli jsme odtamtud, takže se z lesa dostat musím.

Čtvrtý na to:

– Jdu dopředu – je třeba jít dál, les určitě brzo skončí a vystřídá ho něco jiného.

Pátý oslovil všechny čtyři:

– Ani jeden z vás nemá pravdu. Znám lepší způsob, jak se dostat z lesa. Počkejte na mě.

Našel si nejvyšší strom a dal se do šplhání.

Zatímco lezl nahoru, ostatní se rozeběhli každý na tu svou stranu.

Zeshora viděl, kudy je třeba jít. Mohl dokonce předem říct, v jakém pořadí dojdou ostatní mudrcové na kraj lesa. Popolezl ještě malinko a uviděl úplně nejkratší cestu ven z lesa.  Pochopil, že on jediný byl nad věcí a přišel jí na kloub. Teď si byl jist, že zatímco on se rozhodl správně, ostatní se spletli. Navíc byli paličatí a neposlechli ho. Takže skutečným Mudrcem je on sám!

Mýlil se však také.

Správně postupovali všichni.

Ten, co šel nalevo, se zamotal do samého houští. Trpěl hladem a musel se schovávat před divokou zvěří. Ale naučil se v lese přežít, stal se jeho součástí a dokázal by tomu naučit i ostatní. Mudrc, který odbočil doprava, narazil na loupežníky. Sebrali mu úplně všechno a ještě ho donutili, aby loupil s nimi. Během času se mu však podařilo probudit v nich něco,   co už dávno zapomněli: lidskost a soucit. Jejich pokání bylo tak silné, že když zemřel, stali se z nich také mudrci.

Ten, co šel zpátky, prošlápl cestičku, která se brzy stala cestou pro ty, kdo se chtěli potěšit chvílí v lese a neriskovat, že přitom zabloudí.

Mudrc, který šel dopředu, se stal průkopníkem. Dostal se do míst, kde před ním nikdy nikdo nebyl, odhalil lidem úžasné nové možnosti, našel vzácné léčivé rostliny a nádherná zvířata.

No a ten, který vylezl na strom, se stal odborníkem na hledání krátkých cest. Chodili za ním všichni, kteří potřebovali co nejrychleji vyřešit nějaký problém.

A tak všech pět mudrců splnilo, co jim bylo dáno.

Pamatujte, že jakékoli rozhodnutí, které přijmete srdcem i duší, je správné. Poslouchejte své srdce, jděte za jeho hlasem a najdete tu nejkratší cestu ke svému skutečnému Já.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
15 věcí, za které nemá smysl se omlouvat
26 moudrých závěrů o životě od obyčejných lidí