Jak si sbalit kufr aneb Co si vzít na dovolenou, aby nám to k něčemu bylo?

Léto je tím nejpříjemnějším obdobím, kdy se rozum, tělo i duše spojují a sní o odpočinku u moře. Každý ví, že do teplých krajin je lepší si brát světlé věci a pro každý případ i pár těch teplejších. Nikde se však nedozvíme, jak zapadnout mezi cizí lidi v cizím prostředí. Když přijedeme do jiné země, ocitáme se v jiné kultuře, kam se naše oblíbené a obvyklé věci nemusejí hodit.

Jak tedy nebýt bílou vránou a strávit dovolenou stylově a vkusně?

 1. Drahé šperky

Je velká pravděpodobnost, že se s oblíbenými náušnicemi rozloučíte přímo na místě. Nejčastěji se tyhle ozdůbky ztrácejí právě o dovolené. Proč tedy riskovat? Velmi populární jsou v přímořských letoviscích etno nebo boho styl.

 1. Boty na vysokém podpatku

Dívat se na svět z výše podpatků může být zajisté příjemné. Pokud se však zrovna nechystáte na okružní jízdu luxusní lodí po Středozemním moři, těžko je uplatníte. Na ženu bojující s pískem na pláži v lodičkách od Louboutina je prazvláštní podívaná.

 1. Trička s mašličkami a obrázky plyšáků

Už vám bylo dvanáct? Pak už snad raději zapomeňte na roztomiloučké plyšové hrdiny na svém oblečení. Přijměte jako fakt, že dětství skončilo a pokoušet se je vracet nemá smysl. Existuje mnoho pěkného stylového oblečení přiměřeného vašemu věku.

 1. Silně obtahující nebo krátké oděvy

Pokud nechcete odrážet vlezlou pozornost tvrdými nadávkami, snažte se obléci co nejmíň vyzývavě a zbytečně na sebe neupozorňovat. Žena s trochou tajemství je ostatně mnohem přitažlivější. A v každém případě berte ohled i na místní zvyklosti.

 1. Věci se štrasem

Móda blýskavých ozdob je out. Dnes jsou módní přírodní látky a jednoduché střihy. Nechcete snad přilákat všechny místní straky? 🙂

Když jsme si ujasnili některá pravidla, podívejme se, jaké oblečení se nám na dovolené může opravdu hodit.

 1. Komplety, které lze vzájemně kombinovat
 2.  Světlá trička a šortky z přírodních tkanin.
 3. Na večer šaty nebo sukně ve stylu boho
 4. Bavlněná tunika nebo košile
 5. Lehké šaty střední délky
 6. Letní bunda nebo parka
 7. Dvoje plavky
 8. Dvoje džínsy
 9. Široce střižené kalhoty
 10. Tunika, pareo nebo plážové šaty

A rada nejdůležitější: Vždycky mějte na mysli cíl své dovolené. Všechny články a doporučení jsou k ničemu, dokud v hlavě nemáte vlastní dokonalý a přitažlivý obraz. Jakmile pochopíte, co především chcete získat od těch rajských dnů volna, otázka „Co si vzít s sebou?“ odpadne sama o sobě.