Energie bohatství a energie chudoby

bohatstvi-chudoba

Bohatství i chudoba vyzařují svou vlastní energii. Samozřejmě zcela protikladnou. Čím se vyznačuje? A čím se liší? Je možné, aby chudý člověk vyzařoval energii bohatství?

Výzkumy už dávno prokázaly, že jestliže chudý člověk, i když třeba nemá peníze, se začne chovat tak, jako by byl bohatý, bude vyzařovat energii, jejíž vibrace přitahují peníze. Jak se má člověk chovat, jestliže nikdy bohatý nebyl? Co je třeba dělat? Na co se má myslet? Jak zacházet s penězi? Abychom na tyto otázky mohli odpovědět, pojďme se nejprve podívat na kritéria charakterizující energii bohatství a energii chudoby.

Energie chudoby:

1. Špína a nepořádek.
Všimněte si, že bída je všude tam, kde je špína. Byt neuklizený, poházené věci, neumytá okna. Peníze mají rády čistotu a jestliže čistota není, nejsou ani peníze.

2. Staré krámy.
Nahromadění nepotřebných věcí, které stejně nikdy nebudou k potřebě, blokuje energii a brání cirkulaci peněz. Jestliže se nezbavíme starého, kam se má podít to nové? Znám několik lidí ve věčné peněžní tísni, na které se tento bod přesně hodí. Mají půl bytu plného věcí, které nejmíň dvacet byly k nepotřebě, nikdo je nepoužil. Jak vzniká takový paradox? Majitelé tohle harampádí zkrátka za krámy nepovažují. „Co kdyby se hodily…“ vykřiknou při pouhé představě, že by je vyházeli. Týká se to starého nábytku po prababičce, knih, které nikdo nečetl a těžko někdy přečte, stejně jako oblečení z minulého století, snad pro „příští generace“.

3. Chorobná spořivost.
Co to je? To je stav, kdy se každá volná koruna odkládá pro případ „kdyby něco“. Kdy se oblečení zašívá tolikrát, kolikrát se roztrhne. Kdy spodní prádlo je oprané do takového stupně, že je nepříjemné už na dotek. Ale stejně se nosí. Pod kalhotami prý stejně není vidět. Peníze, které se podařilo ušetřit, na takové hlouposti nejsou. Ty jsou na „kdyby něco“. Co kdyby někdo onemocněl, nebo umřel. Copak se to nestává?

Podobné sebeprogramování nejenom šíří energii chudoby, ale také přitahuje nepříjemnosti.

4. Zákaz snění.
Třeba když vidíte ve výloze krásné šaty a místo abyste si je představili na sobě, doslova se otřesete se slovy „To si nemůžeme dovolit“. Nebo když váš manžel sní o pobytu u moře a vy ho utnete slovy: „Jaký moře, malej potřebuje spoustu oblečení!“ Tímto způsobem programujete svou chudobnou budoucnost. Jestliže máte dnes problémy s penězi, neznamená to přece, že byste nemohli jet k moři, nebo si koupit nové šaty za půl roku. Vesmír je bohatý a v kteroukoli chvíli vám může poskytnout jakoukoli možnost. Vy mu však neumožňujete to udělat. Protože přece nejlépe víte, že peníze nemáte a mít nebudete!

Energie bohatství:

1. Čistota.
Čistá chodba, vždyť tudy přicházejí peníze domů. Čisté místnosti, protože tam se peníze přechovávají. Čistá okna, neboť to jsou brány do budoucnosti na metafyzické úrovni. Čistá koupelna i toaleta.

2. Užitečné a nezbytné věci.
Takové, které používáte alespoň jednou do roka. Máte-li doma knihy, které čtete jen málo, ale vyhodit je nedokážete, pak je alespoň jednou do roka musíte probrat a pečlivě z jedné každé utřít prach. Místo, kde jsou uloženy, se tak nestane lapačem energie.

3. Správné myšlenky.
Můžete si to dovolit. I hezké šaty, i dovolenou u moře, i nové auto. Představujte si, že tohle všechno už jste získali. Vizualizujte si sebe sama v novém oblečení, jak sedíte za volantem nového auta a jedete k moři. A skutečně se to stane. Hlavní je v to věřit a poskytnout Vesmíru možnost realizovat svoje sny.

4. Dobročinnost.
Energie bohatství nevyhnutelně vzniká tam, kde probíhá vyvážená výměna: dáváš-dostáváš. Jestliže vyděláváte peníze a všechny jen hromadíte nebo utrácíte pouze na své potřeby, tato rovnováha nevznikne.

Slyšeli jste někdy výraz „desátek“? V minulosti šlo o desetiprocentní daň z příjmu, odváděnou světské nebo církevní moci. Dnes bychom touto sumou mohli pomáhat těm, kdo to potřebují.

Budete-li se držet těchto doporučení, přitáhnete do svého života energii bohatství. Hlavní je, aby se pro vás peníze nestaly božstvem. Zachovejte si v srdci skutečné hodnoty a pamatujte, že materiální výhody jsou tu pro člověka, ne člověk pro ně.

=========
Dvanáct způsobů jak změnit svůj život, i když vám došly síly
Vyberte si žabičku a poznejte svou cestu k bohatství