Dostal 500 dolarů spropitného, když útrata byla 37 centů

500-spropitneho

Věříme, že lidé, kteří jednají dobře nikoli se zištným úmyslem, ale protože mají dobré srdce, se za své jednání dočkají odměny. Možná daleko větší, než si vůbec umějí představit. Jako například mladý číšník z Texasu, Kasey Simmons.

Kasey pracuje v kavárně «Applebees» v Dallasu. Jak sám říká, rád dělá lidem radost. Nedávno se velice podivil, když někdo udělal opravdu velkou radost jemu.

Do kavárny vešla žena, která si objednala to vůbec nejlevnější z nabídky – sklenici slazené vody za 37 centů. Rychle zaplatila a odešla. Evidentně šlo o pouhou záminku, aby mohla nechat více než štědré spropitné číšníkovi, který nejprve vůbec nechápal, čím si tohle zasloužil.

Žena nechala na stole ubrousek, na kterém vysvětlila, co způsobilo, že se rozhodla k takovému daru. Téhož dne totiž Kasey narazil v supermarketu na uplakanou starší ženu, kterou se pokusil utěšit a zvednout jí náladu. Navíc za ni zaplatil celý její nákup. „Bylo to nějakých 17 dolarů, ale mě nešlo o peníze, ale o to, abych ukázal, že mi některé věci zkrátka nejsou jedno“, prohlásil mladý muž. Ta starší žena byla maminka návštěvnice kavárny. Ten den nedokázala ovládnout svůj smutek a slzy kvůli smrti svého manžela. Nikdo si toho nevšiml, jenom Kasey Simmons. Jeho laskavá slova pomohla ženě víc, než by čekal.

Co stálo na ubrousku?

«Ten nejtěžší den v roce se díky vám změnil pro moji maminku v ten nejkrásnější. Zaplatil jste za ni nákup a řekl jí, že je krásná žena. Od tatínkovy smrti se nikdy neusmívala tak, jako dneska. Neprosila vás o pomoc, přesto jste ji udělal šťastnou na celý rok dopředu».

=========
Život nám není ničím zavázán. 10 citátů Mooji
Nemáme-li být šťastní dneska, pak kdy?