Dopis miminka budoucí mamince

dopis-miminka

Milá maminko!

Dneska přiletěli čápi. Vědělo jsem, že přiletí, už před týdnem, bylo jsem připravené, kufr složený. Ale pak jsem se rozhodlo se na cestu ještě posilnit a zdrželo jsem se. Když jsem přiběhlo zpátky, hejno už odlétalo…

Maminko, prosím tě, nezlob se, vím, jak moc na mě čekáš a jsi nervózní, kdy už přiletím, a já pořád nikde. Proto jsem se hned rozhodlo napsat ti dopis a říct ti něco o tom, jak tady my miminka žijeme a čekáme na svého čápa.

Milá maminko, nemusíš se bát, nejsem tu samo, jsou nás tu tisíce, milióny, ani se to nedá spočítat. Všichni čekáme na svého čápa. Některá miminka jsou tak netrpělivá, tak moc už chtějí být u maminky a tatínka, že přemlouvají některé zvlášť rychlé čápy, aby už je k nim odnesli.

A čápi nedokážou odmítnout, jsou moc hodní a taky je to jejich práce. Vždycky ta miminka doprovázíme a doufáme, že rodiče na ně už čekají. Někdy se ale stane, že rodiče jsou sami skoro ještě děti, nebo se ta maminka necítí dobře a zatím si je nemůžou vzít a posílají je zpátky.

Ale ani nechtěj vědět, jak smutná se pak ta miminka vracejí. Snažíme se je utěšit a rozveselit. Všichni víme, že za nějaký čas se stejně k těm svým rodičům dostanou, a to už na ně budou netrpělivě čekat.

Ty jsi, mami, tak legrační, věříš na kdovíjaká zázračná znamení a koupilas mi už dudlíka! Přece nemyslíš, že mě lapíš na nějaký dudlík!? Ale je moc hezký, to je pravda.

Ale doopravdy už jsem si dávno vybralo právě tebe, moje drahá, nejhodnější, milá maminko! Narodím se právě tobě. Už brzo. A jestli je to pro tebe lepší, tak mi klidně kupuj dudlíky a přimalovávej druhé čárky na testy, možná to opravdu toho našeho čápa popostrčí.

Milovaná maminko, jen si o mě nedělej žádné starosti a nebuď smutná. Příště už toho svého čápa nepropásnu. To radši přiletím hladové, stejně mě nakrmíš.

Jak se na čápa posadím, rovnou ti telegraficky pošlu do testu dvě čárky, abys věděla, kolikátého se objevím.

Ale stejně se ještě uvidíme na ultrazvuku, já ti zamávám, abys byla úplně klidná.

A pak se sejdeme v tom velikém domě, kde maminky vítají svá miminka.

I když ještě toho moc nenamluvím, jak jen se na tebe podívám, hned poznáš, jak moc tě mám rádo, maminko moje!

Tak brzo nashledanou,

Tvoje miminko.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Devět pravidel pro maminky malých kluků
Holčičky a kluky musíme chválit různě