Daniel Radcliffe o Alanu Rickmanovi

radcliffe-rickman

Alan Rickman byl britský divadelní a filmový herec, vynikající filmový zloduch, majitel vzácné barvy hlasu a záhadného úsměvu. Jeho talent uznávali diváci i kolegové. Radcliffe poznal Alana Rickmana při natáčení Harryho Pottera a na jeho úmrtí reagoval textem plným uznání k laskavému příteli, který zveřejnil na svém Google+ profilu.

«Alan Rickman byl určitě jedním z největších umělců, s nimiž jsem kdy měl možnost pracovat. Byl to také jeden z nejoddanějších a nejlaskavějších lidí, s nímž jsem se v ateliérech setkal. Vždycky mi pomáhal, když jsme spolu byli na place a pomáhal mi i mnoho let po natočení posledního dílu Harryho Pottera. Jsem si téměř jist, že viděl všechno, co jsem dělal v Londýně i v New Yorku. I když vůbec nemusel. Vím, že lidé, kteří se s ním přátelili mnohem déle než já, říkávali: „Ať zavoláte Alanovi v kteroukoli denní dobu, ať dělá cokoli, ať je kdekoli, určitě odpoví: zavolám během dne zpátky. A zavolá.“

Lidé si vytvářejí představu o herci na základě jeho rolí. Možná by mnohé z nich překvapilo, že i když většina postav, které Alan hrál, byla dost temná (a některé vyloženě hrozivé), on sám byl neobyčejně laskavý, veselý, štědrý a sebekritický. Všechny jeho nejlepší rysy jsme mohli vidět v „Kontrabasu“.

Když se natáčel Harry Potter, byl právě Alan jediný dospělý herec, který se ke mně choval jako k sobě rovnému a ne jako k dítěti. I v tak raném věku pro mě byla možnost s ním pracovat velkou příležitostí a vždycky si budu pamatovat všechny rady, které mi dal. Myslím, že film i divadlo odchodem tohoto velkého umělce a člověka přišly o o velmi mnoho.“

Radcliff přidal svou oblíbenou fotografii, ke které napsal:

harry

«Tuhle fotku mám rád. Alan měl tehdy Rupertovi a mě dát pohlavek tak, abychom nosem vrazili do knížky. A protože jsme se pořád smáli, nedařilo se nám to natočit“.

=========
Štěstí lze najít i v té nejtemnější době