Co o vás vypovídá váš oblíbený žánr

oblibeny zanr

Profesor psychologie na universitě v Edinburghu Adrian North provedl rozsáhlý výzkum stanovení osobnosti na základě hudebního vkusu. V průběhu tří let oslovil 36 tisíc lidí z více než 60 zemí.

Podívejte se na výsledky. Samozřejmě, že každý člověk je jiný, ale něco na tom může být …

Rock, heavy metal

Převládá stereotypní názor, že fanoušci těchto žánrů tíhnou k samotářství a negativně melancholickému smýšlení. Výzkum však ukázal něco zcela jiného. Vyznavači rocku a heavy metalu bývají tvůrčími, vytříbenými osobnostmi. Mívají nízké sebevědomí, bývají to introverti, v práci nepříliš horliví.

Pop

Tenhle žánr představuje tu nejsrozumitelnější hudbu. Podle výzkumu jsou ctitelé tohoto žánru zpravidla zdvořilí extroverti poměrně vysokého sebevědomí, kteří se snadno nadchnou.

Rap

Milovníci rapu jsou komunikativní, sebejistí, nezávislí, umějí obratně vyjednávat a hájit vlastní názor a mají o sobě značně vysoké mínění.

Klasická hudba

Introvert s vysokým sebevědomím – takovou diagnózu je možné stanovit skutečnému milovníkovi klasiky. V tvůrčím ohledu to bývají velmi vytříbení lidé. Mívají vysoký příjem a vysokou kulturní úroveň. Je ovšem třeba poznamenat, že někteří se pokládají za zuřivé vyznavače klasické hudby, třebaže se v ní vůbec neorientují.

Indie

Ctitelé této hudby se vyznačují nízkým sebevědomím, vysokou kreativitou, neposedností a rozhodně je nelze označit za nějaké mazánky. I tady však musíme dodat: právě tento směr je často označován za oblíbený ani ne tak z opravdové náklonnosti, jako pod vlivem módy. Indie je zkrátka „trendy“.


Elektronická hudba

Kladně ji zpravidla vnímají všechny typy osobností, avšak pouze jako neutrální pozadí (například v nočním klubu). Skuteční vyznavači tohoto žánru jsou svým založením flegmatici. Jsou klidní, poměrně společenští, kreativní. Vyrovnaní, náladu nemění po dlouhou dobu. Bylo zjištěno, že této hudbě dává přednost velmi mnoho programátorů.

Reggae

Ustálené mínění tvrdí, že milovníci reggae bývají líní, bezstarostní a dokonale šťastní lidé. Výzkum mnohé z toho potvrdil. Posluchači tohoto žánru jsou podle jeho výsledků tvůrčí lidé, šťastné povahy, velmi zdvořilí, hodní, uvolnění a často opravdu nemají nadšený vztah k práci.

Jazz, blues a soul

Obvykle jsou těmito hudebními směry přitahováni lidé, kteří mají svůj pevný názor, nestandardní tvůrčí myšlení. Jsou společenští, snadno se nadchnou, jsou sebejistí a nenucení. Bylo mezi nimi zjištěno nejvíce lidí s vysokým IQ,

ŽIJTE NAPLNO - TŘÍTÝDENNÍ ONLINE KURZ
Staňte se lepší verzí sebe sama a začněte se cílevědomě přibližovat životu svých snů. Začátek - ihned.

=========
Test: Jaká jste osobnost?
Otestujte svoji osobnost hned teď