Každý den potkáváme lidi, kteří nám sice nestrkají ruku do kapsy, ale snaží se obrat nás o něco, co se nedá koupit za žádné peníze. Stále jsme okrádáni o životní energii; proč však k tomu dochází a jak zkrotit dotírajícího upíra nás ve škole bohužel neučili.
TY MNĚ – JÁ TOBĚ
Bioenergetikové tvrdí, že lidé si energii vyměňují stále, i když spí anebo mlčí. Vzájemné působení vlastního energetického pole s polem cizím vnímáme podvědomě a reagujeme buď změnou nálady nebo fyzického stavu.
Pokud se s někým cítíte lehce a příjemně, máte-li spolu o čem mlčet, je vaše energetická výměna nastavena zdařile, jeden druhého „přikrmujete“ a oba tím získáváte. Pokud však v něčí přítomnosti cítíte podráždění, výrazný úbytek sil, neklid nebo dokonce náhlou bolest, je vedle vás požírač energie.
Bioenergii potřebuje každý, jako třeba krev nebo lymfu. Občas se nám jí však katastroficky nedostává. To může mít několik příčin. Těžkou nemoc, věk nebo silnou únavu. Nic nás však nevyčerpává tolik, jako záporné emoce: podrážděnost, chamtivost, zloba, pocity viny nebo žárlivost. Právě ony vytvářejí v energetickém poli „díry“, jimiž „utíká“ síla. Když lidé ztratí mnoho energie, hledají možnosti doplnění jejích zásob.
DOBROVOLNÉ DÁRCOVSTVÍ VE PROSPĚCH UPÍRA
Všimněte si, jak vás dokáže vyčerpat obyčejná ranní cesta autobusem. Desítky stejně naštvaných a znechucených lidí stojí vedle vás a jenom hledají, na kom si vylít svou podrážděnost a koho zbavit energie, které se jim nedostává. Čím více se poddáváte obecné náladě, tím více riskujete, že tím, komu vaši spolucestující energii uberou, budete vy.
Lidé klidní a radostní mají vyvážené biopole připomínající zlatavé vejce. Prorazit škvíru do takové skořápky je těžké. Právě to je ovšem cílem vyhladovělého energetického „upíra“. Snaží se proto potenciální oběť vyvést z rovnováhy. Recept je prostý. Bude se snažit vás rozhněvat. V návalu hněvu sami emočně vybuchnete a spolu s emocemi vytryskne i velká část energie.
Dostat se k vytouženému „pohoštění“ může upír i cestou úleku. Strach vytváří v auře člověka díry. Jimi proniká energetický otesánek a začíná hodovat.
Často si na obětní oltář leháme dobrovolně. „Krom tebe nemám, na koho se obrátit“, „Jsem tak nešťastná“… Kdo by nespěchal utěšovat, když vidí kamarádčiny slzy? Tím se otevíráte a energie vám uniká jako z prasklého nafukovacího balónku. Zafungujete jako vrba a pak cítíte strašlivou únavu a apatii ke všemu kolem.
Bezděčného upíra však můžete odhalit v ještě bližším okolí. Uvěříte-li obviněním, že jste špatná matka nebo nehodná dcera, budete své síly vydávat na sebebičování. To je otevřená cesta pro vašeho příbuzného – upíra. Nikdo z blízkých nejspíš nespatřuje svůj cíl v tom, aby vám ubíral energii a poškodil vás. Avšak děje se to na podvědomé úrovni. Přínosem společného rodinného života přitom má být, že rodina nás automaticky „napájí“ energií, když potřebujeme.
NĚCO NENÍ, JAK MÁ BÝT
Ať je energetická bilance manželského páru jakkoli vyvážená, před nečekanými výpadky není pojištěn nikdo. Zneklidněné manželky cítí, že s manželem něco není, jak má být, ale nemohou pochopit, o co jde. Většinou když vidí, že muž začal do vztahu vnášet méně energie, stanoví hned diagnózu: přestal mě mít rád.
Nespěchejte s vyhlašováním poplachu a vznášením výčitek. Zamyslete se nad tím, s čím může změna souviset. Možná je manžel víc unavený z práce, možná se hlásí nějaká nemoc, příčinou může být jak krize v práci, tak problémy s příbuznými. Muž si často prostě jen potřebuje odpočinout, nabrat psychické síly, být chvíli sám. Pomozte mu.
Nějaká scéna je tím nejspolehlivějším způsobem, jak někomu odčerpat životní energii. Prázdnota, kterou po ní cítíme, není vyvolána výměnou urážlivých slov a obvinění, ale značnou ztrátou sil, které nám sebral ten, kdo na nás křičel. Pokud jste obvyklým „startérem“ scén a hádek vy, dá se s rozhodností tvrdit, že se „nabíjíte“ energií na úkor manžela, dcery, otce atp…
V mnoha rodinách jsou hádky častým jevem proto, že manželé neznají žádný jiný způsob výměny energie. Ten přitom spočívá v obyčejné rozmluvě, v milování, společných procházkách…
DĚTI
Zvláštní rizikovou skupinu představují děti do 3-4 let. Mají slabou energetickou obranu, proto jsou silně závislé na náladě rodičů. Je ovšem pravda, že svou energetickou rovnováhu obnovují rychleji než dospělí. Jestliže tedy dítě začalo bezdůvodně velmi silně zlobit, slábnout a blednout, může být příčina v upírovi, který je mu nablízku.
SEX JE LÉK!
Aby se z nás nestal lupič ani oběť, musíme svůj energetický potenciál hlídat. Pravidelně ho doplňovat, kontrolovat emoce a zátěže, dbát na to, abychom měli třeba i nevelký, ale stálý přísun kladných vjemů.
Podpořit správnou energetickou bilanci lze několika způsoby. Například za pomoci relaxace, jógy, meditací. Modlitba a jiné způsoby pohroužení do sebe a obrácení k vyšším silám jsou velmi silně působící způsoby. Připomeňme i sex, který je jedním z nejstarších prostředků výměny energie. Spojením jing a jang vzniká dokonale zvláštní bytost, soběstačná a šťastná, která nic nehledá, nikam nesměřuje a přebývá v blaženosti.
Ačkoli se to může zdát paradoxní, nabíjet energií může i fyzická zátěž (běh, trenažér, plavání atd.). Hlavní je to nepřehánět. Podle možnosti choďte bosi po trávě, dívejte se do ohně nebo na tekoucí vodu, neomezujte se v cestách do přírody. Blízkost stromů a květin obnovuje vaši duchovní rovnováhu.
FOTBAL A PIVO …
Starý a prověřený způsob doplnění energie je pořízení domácího zvířete a rostlin. Jakékoli rostliny nebo domácí mazlíčci jsou nejen potěšením pro oko. Prospívají také naší duši.
Nikam se neztratí ani energie vynaložená na setkání s přáteli. Pole lidí spojených přátelstvím působí ve stejném rytmu, napájejí a doplňují se vzájemně. Takže vaše posezení s kamarádkami jsou vám prospěšná stejně jako vašemu partnerovi společný fotbal a pivo s přáteli.
Nezapomínejte na drobné milé zájmy a také na vlastní koutek v bytě, kde vše je prosyceno pouze vaší energií a nepůsobí tam žádné jiné vlivy. I kdyby tento malý záchranný ráj představovalo jen jedno obyčejné křeslo.
Co si však počít, jestliže už jste se stali obětí útoku a vyhládlý upír vám cení zuby rovnou do tváře? Snažte se především dostat mezi vás nějakou překážku. Židle, strom, plot nebo pes na vodítku s určitostí zchladí nenasytný „zápal“. Pokud se vám to nepodaří, zvětšete vzdálenost mezi vámi.
Pokud jste se s nebezpečím nesetkali vestoje a váš protivník zabral křeslo vedle vás nebo se usadil k vašemu stolu, spojte ruce před hrudí, překřižte nohy nebo proti dotyčnému vztyčte zkřížené prsty (abyste nevyvolávali zbytečnou pozornost, raději za zády nebo v kapse). Tyhle staré babské prostředky fungují spolehlivě.
Pokud nemáte možnost zastavit okamžitý únik energie (vyvolaný například nemocí rodičů nebo trampotami růstu vašeho dítěte), zahajte proces nabíjení energií na vědomé úrovni. V myšlenkách posílejte svým blízkým ne obavy, ale lásku. Myslete na maminku nebo i na rozzlobeného manžela a v myšlenkách si opakujte „mám tě ráda a přeju ti jenom dobré“. Jakkoli je to podivné, podrážděnost i starosti se ihned vytrácejí, hněv mizí. Když se dělíte o svoji lásku, nic neztrácíte. Kdo lásku dává, dostává ji zpět mnohonásobně zesílenou.
Bioenergetikové říkají, že naše nedostatky jsou kličkami a háčky, za které upír zachytí svá osidla a stahuje energii. Nemá-li je za co zachytit, nemůže ji stahovat. Jsme-li laskaví, hodní a milí, zajišťujeme svou vlastní bezpečnost.
13 pravidel zachování energie
Jakou barvu má vaše energie?