Čeho je nezbytné zbavit se před vánoci

zbavit-vanoce

Do Vánoc ještě zbývá nějaký čas a to stačí, abychom se v životě zbavili lecjakého haraburdí, které nás táhne dolů!

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik stresu je neustále kolem nás? Uvědomujete si, jak se břímě životních okolností podepisuje na vaší citové vyrovnanosti? Emocionální stabilita a štěstí se mohou upevňovat a rozvíjet pouze tehdy, zbavíme-li se neklidu a stresu. Pro některé lidi to znamená zbavit se závislostí a depresí, pro jiné to obnáší změnu zaměstnání v hledání sebe sama, další to vnímají jako cestu za hlasem svého srdce. Abychom na takové cestě  našli svoje skutečné „já“, měli bychom se zbavit mnoha věcí.

V psychologickém, emocionálním a duchovním slova smyslu se musíte naučit opustit osobnost, kterou jste podle vašeho původního mínění měli být, abyste se mohli stát tou, kterou skutečně být chcete. Ať už máme v životě opustit cokoli, je to vždycky dost těžké. Zároveň je to ale velmi přínosný projev lásky k sobě samému.

Když se zbavíte veškerého svého nepokoje a stresu, budete se cítit úplně jinak. Nové podmínky i ohlasy minulých problémů vám o sobě samozřejmě ještě budou dávat vědět. Pro takový případ si můžete sestavit seznam, který vám bude připomínat, o co každý den usilovat, abyste dosáhli štěstí.

Tady je seznam 20 věcí, kterých se musíte zbavit, abyste mohli pocítit skutečné štěstí:

1. Zbavte se všech myšlenek, které vám vnukají pocit bezmoci a slabosti.

2. Zbavte se pocitu viny za to, že děláte, co se vám dělat chce.

3. Zbavte se strachu z neznámého; udělejte první malý krok a uvidíte, jak se nová cesta před vámi sama otevírá.

4. Zbavte se lítosti; v jistých životních okamžicích vyjadřuje myšlenka „všechno je mi jedno“ naše skutečné přání.

5. Zbavte se obav; dělat si obavy je totéž, jako říkat si o něco, co  nechcete.

6. Zbavte se obviňování kohokoli z čehokoli; buďte za svůj život odpovědní. Když se vám něco nelíbí, můžete si vybrat – buď to přijmout, nebo to změnit.

7. Zbavte se obavy, že snad je s vámi něco v nepořádku; pamatujte si, že jste velmi důležití a svět vás potřebuje takové, jací jste.

8. Zbavte se názoru, že vaše sny nejsou důležité; naslouchejte svému srdci.

9. Zbavte se zvyku brát toho na sebe příliš mnoho; přestaňte ignorovat sami sebe, začněte se v první řadě starat sami o sebe, protože vy jste důležití!


10. Zbavte se doměnky, že všichni kolem vás jsou šťastnější, úspěšnější nebo prostě lepší než vy. Jste ve správný čas na správném místě, přesně tam, kde máte být. Vaše životní cesta vyhovuje ideálně právě vám.

11. Zbavte se přesvědčení o tom, co je „správné“ a co je „nesprávné“. Vychutnávejte si kontrasty a bavte se různorodostí života.

12. Zbavte se své minulosti. Přišel čas pohnout se dál a vytvářet novou historii.

13. Zbavte se pochyb, zda jste tam, kde máte být. Jste přesně tam, kde být máte. Jste tam, odkud se můžete dostat na jiné místo, Prostě se zeptejte sami sebe sami sebe: kam?

14. Zbavte se zloby na ty, koho jste dříve milovali, nebo na rodinu. Všichni si zaslouží štěstí a lásku; jestli láska už skončila, neznamená to, že byla zbytečná.

15. Zbavte se potřeby dělat víc a být někým větším; až do dneška jste udělali vše, co bylo ve vašich silách a bylo toho dost.

16. Zbavte se přesvědčení, že víte, jak něčeho dosáhnout; všemu se učíme cestou.

17. Zbavte se svých finančních starostí; vymyslete plán, jak se zbavit dluhů a soustřeďte se na svůj blahobyt.

18. Zbavte se stálého úsilí někoho zachránit nebo změnit. Každý má svou vlastní cestu a nejlepší, co můžete udělat, je soustředit se na sebe, ne na ty kolem.

19. Zbavte se snahy být chválen a „vyhovovat“ všem. Zachovejte si svou jedinečnost.

20. Zbavte se nepřízně k sobě samému. Jste důležití takoví, jací jste. Svět vás zrovna takové potřebuje. Važte si sami sebe!

SHANNON KAISER
20 Things To Let Go Of Before The New Year

=========
Kouzelný seznam proti špatné náladě
9 rad třicátníkům od těch, kterým je přes 40
Proč je třeba zbavovat se toho, co je staré