Bumerang laskavosti

bumerang-akce-big

Co to je BUMERANG LASKAVOSTI?

bumerang1-1Zkuste se někdy usmát na prodavačku v obchodě. Na takovou, která se vám zdá zvlášť neochotná a zamračená. Jen to zkuste! Uvidíte, že váš úsměv s ní tak či onak něco udělá. Buď vám ho rovnou vrátí, nebo znejistí ve své zamračenosti a když ji oslovíte znovu, bude se chovat vlídněji. Možná, že až bude obsluhovat dalšího zákazníka, bude se na něj už usmívat. Bude to váš úsměv, který mu věnuje.

Náš úsměv, vlídné slovo, sebemenší pomoc, to všechno jsou malé bumerangy laskavosti. Vylétají do světa a někdy urazí opravdu dlouhou dráhu. Nakonec se ale vždycky vrátí k tomu, kdo je vyslal. Jsou to malé vlídné zbraně mezilidských vztahů. Takových, jaké bychom si přáli mít. V přátelském, laskavém a bezpečném světě.

Zkusme společně něco udělat pro takový svět. Zkusme si položit otázku, jakou maličkost bychom každý den mohli udělat, abychom někoho potěšili, někomu pomohli, jiného náležitě ocenili a na někoho dalšího upozornili – je tady, takový či makový a zaslouží si vaši pozornost a lásku!

Kolikrát si říkáme, jak ochotní jsou v téhle malé prodejně nebo v téhle restauraci, ale neupozorníme na to. Nenajdeme si e-mail, nenapíšeme majiteli, nepochválíme…

Kolikrát stojíme v metru zavěšení na tyči a jen pasivně vnímáme, jak ta stará paní vedle sotva stojí na nohou a při každém příjezdu na nástupiště div neupadne. Stačilo by požádat kohokoli z mladších cestujících, ať ji pustí sednout…

Kolikrát lhostejně mineme prodavače časopisu, pro kterého je tento prodej cestou zpět z okraje společnosti. Jsme snad vždycky bez peněz?

Nebuďme lhostejní.

Pokusme se dělat drobné věci, které náš svět maličko zkrášlí a nečekejme odměnu nebo pochvalu. Stačí zvednout v parku plastovou láhev a hodit ji do kontejneru.

Připojte se k našemu BUMERANGU LASKAVOSTI

bumerang1-2Je to úplně snadné.

Dívejte se na svět otevřenýma očima a zkuste se každý den zeptat sami sebe: byl/a jsem dneska k někomu laskavý/á? Poslal/a jsem dneska dál nějaký třeba i docela malý laskavý bumerang?

Důležité samozřejmě není jen položit si otázku. A dokonce ani si na ni odpovědět není tak důležité, jako něco konkrétního udělat: něco milého, laskavého, něco užitečného. Zkrátka něco dobrého.

Aby pro vás byla účast v naší akci zajímavější, navrhujeme, abyste své malé bumerangy laskavosti zavěšovali na Facebooku.

Všechny bude určitě zajímat vaše vyprávění, jak se k vám váš bumerang laskavosti vrátil, co pěkného jste díky němu zažili, viděli, čím jste se pobavili.

Při umístění materiálu na své FB-stránce nezapomeňte určitě vložit hashtag: # – tedy: #BumerangLaskavosti

Svoje vyprávění a příhody můžete také posílat na náš e-mail bumerang@pronaladu.cz

bumerang1-3 Akce začíná v pondělí 3. listopadu 2014

a trvá do konce roku 2014.

Věříme, že mnozí z vás si akci rádi prodlouží i do roku 2015.

 

bumerang1-4Pokud vás hned nenapadá, jaký dobrý skutek byste mohli vykonat, jaký malý bumerang laskavosti poslat do světa, připravili jsme pro vás pár nápadů.

Od 3. listopadu každé další pondělí budeme uveřejňovat jeden nápad pro následující týden.

Naše typy na laskavé bumerangy můžete sledovat na našich stránkách ProNáladu.cz nebo na Facebooku.

Můžete si také objednat zasílání našich typů – každé pondělí náš typ přistane ve vašem e-mailu.

Bumerang laskavosti. Nápad pro 1. týden.

Bumerang laskavosti. Nápad pro 2. týden.

Bumerang laskavosti. Nápad pro 3. týden.

Bumerang laskavosti. Nápad pro 4. týden.

Bumerang laskavosti. Nápad pro 5. týden.

Bumerang laskavosti. Nápad pro 6. týden.

Bumerang laskavosti. Nápad pro 7. týden.

Podívejte se na inspirující video „Bumerang laskavosti“

Nezapomeňte sdílet s přáteli!

=========
Všechno co vykonáš, se ti vrátí.
Byznys, který devět žen tajilo 30 let
Obchod splněných přání – k zamyšlení