7 vnitřních zákonů harmonického života

7-harmonz-big

1. Myšlenky jsou materiální povahy

Vše, co sami sebou představujeme, je výsledkem toho, co si o sobě myslíme. Jestliže člověk mluví nebo jedná se špatnými úmysly, pronásleduje ho bolest. Pokud mluvi nebo jedná s úmysly čistými, přichází k němu štěstí, které ho, jako jeho stín, nikdy neopustí. Buddha řekl: „Naše vědomí je vše. Stáváte se tím, na co myslíte.“ A James Allen říká: „Člověk je mozek.“Abyste správně žili, musíte svůj mozek zaplnit „správnými“ myšlenkami. Vaše myšlení určuje vaše skutky; vaše skutky určují výsledek. Správné myšlení poskytne vše, co si přejete; nesprávné myšlení je zlo, které vás konec konců zničí.

2. Začínat s málem je normální

Ralf Waldo Emerson řekl: „Každý mistr byl kdysi amatérem.“ Všichni začínáme s málem, neopovrhujte jím. Budete-li důslední a trpěliví, dosáhnete úspěchu! Nikdo nemůže dosáhnout všeho za jediný den: úspěch přichází k těm, kdo jsou připraveni začít s málem a úporně pracovat, dokud se džbán nenaplní.

3. Odpouštět

Udržovat v sobě hněv je stejné, jako popadnout žhavý uhel se záměrem hodit ho na někoho jiného; spálíte se především vy. Když osvobozujete ty, kdo jsou uzamčeni v kobce neodpuštění, osvobozujete z tohoto vězení sebe sama. Nemůžete utlačovat nikoho bez toho, abyste zároveň neutlačovali sami sebe. Učte se odpouštět. Učte se odpouštět rychleji.

4. Vaše činy mají význam

Ať přečtete kolik chcete přikázání, ať o nich říkáte cokoli, co by znamenala, pokud byste je nenásledovali? Říká se: „Slova nic nestojí.“ A je to tak. Abyste se rozvíjeli, musíte jednat; abyste se rozvíjeli rychle, je třeba jednat každý den. Sláva vám na hlavu nespadne! Sláva je tu pro všechny, ale poznat ji mohou jen ti, kdo stále jednají.

5. Zkoušejte porozumět

Pereme se se skutečností a pociťujeme hněv, přestali jsme bojovat za pravdu a začali jsme bojovat jen sami za sebe. Stephen Covey řekl: „Nejprve se pokuste porozumět a teprve pak se snažte, aby pochopili vás.“ To se lehko řekne, ale hůř udělá; musíte vynaložit všechny své síly, abyste pochopili názor „jiného“ člověka. Když pocítíte, že vás zaplavuje hněv, potlačte ho. Vyslechněte druhé, pochopte jejich pohled na věc, a získáte klid. Soustřeďte se více na to, abyste byli šťastní, než abyste měli pravdu.


6. Zvítězte nad sebou

Zvítězit nad sebou je cennější, než zvítězit v tísících bitev. Takové vítězství je vaše. Nemohou vám ho vzít ani andělé ani démoni, ani ráj, ani peklo. Ten, kdo nad sebou zvítězí, je silnější než jakýkoli vládce. Abychom zvítězili sami nad sebou,  musíme zvítězit nad svým rozumem. Musíme kontrolovat své myšlenky. Nesmějí se valit jako mořské vlny. Možná si říkáte: „Nemůžu přece kontrolovat svoje myšlenky. Ty přicházejí, jak je napadne“. Jistě nemůžete ptákovi zabránit, aby nad vámi poletoval, ale můžete mu zabránit, aby si na vaší hlavě udělal hnízdo. Odhánějte myšlenky neodpovídající životním zásadám, podle kterých chcete žít. Buddha říká: „Nikoli nepřítel či ten, kdo nám nepřeje, ale samo lidské vědomí nás láká na nepravou cestu“.

7.  Žijte v harmonii

Harmonii nenajdeme ani v novém zaměstnání, ani v novém autě, ani v novém sňatku. Harmonie znamená nové možnosti a ty začínají v nás.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
10 pravidel pro šťastný život
Kde ztrácíme a nabíráme energii
Lekce uzdravující síly mysli od Louisy Hay
Skutečná moudrost je v rovnováze