7 příznaků, že život je na vaší straně

7-zivot-je-na-vasi-strane

Člověk se občas ptá sám sebe, jestli je šťastný. Jestli jde po správné cestě. Jsou to důležité otázky a neměli bychom je odsunovat, protože právě v takových chvílích si uvědomujeme hodnotu svých cílů a smysl své životní cesty. Odpovědi na některé závažné otázky můžete najít v tomto článku.

Příznak 1. Pocit vnitřní svobody

Všechno je v pořádku, pokud cítíte, že máte život ve svých rukou. Rozhodujete o sobě a svém počínání samostatně.

Můžete svobodně vyslovit vlastní názor. Nijak zvlášť se vás nedotýká, je-li mínění ostatních jiné. Nemáte potřebu okamžitě přesvědčovat kolegu, že se mýlí.

Ve vašem životě se nevyskytuje nikdo, jehož přítomnost musíte snášet.

Víte, že svou životní dráhu můžete kdykoli podle své libosti změnit. Názory ostatních v tom nehrají významnou roli. Rozhodnutí je na vás.

Příznak 2. Klidná, hluboce založená radost

Máte požitek nejenom z drobných životních radostí, jako je porce výtečné zmrzliny nebo doběhnutí autobusu. Cítíte hlubokou radost ze života. Různé malé zádrhele na tom nic nezmění. Ty k tomu patří.

Příznak 3. Hrajete svou roli

Shakespeare prohlásil celý svět za divadlo a lidi za jeho herce. V této hře vy hrajete sami sebe.

Nemusíte hrát nikoho úspěšnějšího ani moudřejšího, než ve skutečnosti jste. Nic vás nenutí tvářit se jako dokonalý hrdina, jako rytíř bez bázně a hany. Hrajete sami sebe.

Pokud jste unavení nebo roztržití a něco jste spletli, můžete se k tomu v klidu přiznat. Na poznámky odpovídáte: Je mé právo nebýt žádný ideál!

Příznak 4. Kamarádíte se sebou

Máte něco velmi rychle udělat, sami jste si to v diáři zaškrtli červeně, je to naléhavé. Termín je tady, upomínka v mobilu vyzvání. Měli byste se do toho dát.

Jenomže vy máte zrovna teď chuť na kávu. A trochu vypnout. Proč byste si nevyhověli? Věci se dají trochu posunout.

– Janičko, řekni prosím tě prezidentovi, že mám něco neodkladného. Ty opravy k novele mu pošlu esemeskou.

A je to. Můžete popíjet kávu a sledovat, jak si za oknem dva ptáci ujasňují nárok na drobeček chleba.

Příznak 5. Přijetí života

Připravovali jste se dlouho a vynaložili jste spoustu úsilí. Do cíle zbýval už jen kousek. A najednou se na cestě objevil balvan. Dál cesta nevede. Všechno je pryč.

Co teď?

Proud řeky balvan plavně obkrouží. Nejde to tudy, potečeme tamhle. Život jde dál a řeka se valí s ním. Což je dobře.

Příznak 6. Udělám

Když se objeví nějaké přání, neříkáte si – to by bylo dobré, to bych si dal, to bych chtěl… Ne ne. Zásadně uvažujete o tom, jak to uděláte. Jak toho dosáhnete. A že toho dosáhnete, o tom nemáte nejmenších pochyb. Co by vás mohlo zastavit?

Příznak 7. Dnes je svátek! Stejně jako každý den!

Dnes je svátek vůně čerstvého chleba. Nebo snad vůně kávy. Vlastně ne, dnes je svátek důležitě se tvářící kočky s vysoko zvednutým ocáskem. Nebo že by dnes byl svátek lehkého větříku a mírně se pohupujících stromů? Ba ne, bude to svátek zrzavé veverky, co si od vás vzala oříšek.

Ostatně, svátek přece nemusí mít jen jeden důvod. Kdo zabrání spojení svátku mezinárodního dne žen se svátkem jejich milovníků?

A proto je dnes svátek čerstvého povětří, veselé přeháňky a zajímavých rozmluv.

Chtěli byste závažnější důvod? Vždyť žijete, copak to není dostatečně závažný důvod? Stromy, ptáci a zvířata nějaké zvláštní dny neslaví. Proč také? Všechny dny vašeho života jsou zvláštní.

=========
Test: co je pro vás v životě důležité
Jednoduchá rada, která mnoho životů změnila k lepšímu