7 nejrozšířenějších iluzí

iluzion-big

Iluze jsou zkresleným vnímáním reality. Vnucují víru v něco, co neexistuje. To je velmi nebezpečné, protože člověk, který se iluzemi obklopí, přestává usilovat o naplní svého snu, přestává se rozvíjet a jedná nepromyšleně.

Nejrozšířenější iluze:

1. Udělám to později, teď není čas…

To je snad vůbec nejoblíbenější iluze. Žádné „není čas“ neexistuje. Čas je vždycky a jenom vy rozhodujete, jak s ním naložíte. Je-li pro vás něco skutečně důležité, najdete si na to čas vždycky.

2. Cíle bych mohl dosáhnout i rychleji…

Mnozí lidé usilují o dosažení cíle dřív, než je stanoveno. Jenomže to není možné. Při cestě za svým cílem musí člověk udělat všechny kroky, jeden po druhém. Vynecháte jen jeden jediný – a cíl, ke kterému dojdete, zklame vaše očekávání.

3. Mám to pod kontrolou …

Kromě vlastního rozumu nemáte pod kontrolou vůbec nic. Ve kterémkoli okamžiku vám život může připravit nečekané překvapení.

4. Budu šťastný až …

Mnoho lidí se mylně domnívá, že přijde jakýsi zítřek, kdy se stane něco úžasného, problémy rázem zmizí a oni budou šťastní. Šťastný může člověk být pouze v přítomném okamžiku – pokud pro to nemáte nebo nevidíte žádný důvod dnes, nenajdete ho ani v budoucnu. Zkuste změnit svůj pohled na svět okolo a možná zjistíte, že aby se člověk radoval ze života, nemusí na něco čekat.
5. Dokážu změnit ostatní …

Oddávat se iluzím, že někdy dokážete změnit druhého člověka, nemá vůbec smysl. Můžete změnit leda svůj vztah k němu nebo ho inspirovat ke snaze změnit sám sebe.

6. Udělám to, až …

Neobelhávejte sami sebe vymýšlením příčin, pro které věci odkládáte na potom. Můžete čekat třeba celý rok, až přijede strejda a pomůže vám nalepit tapety. Buďte si ale jisti, že až přijede, najde se tisíc dalších důvodů, které vám zabrání práci udělat. Máte-li před sebou něco opravdu důležitého, pusťte se do toho hned, jinak se do toho taky nemusíte dát nikdy.

7. Zacvičím si, až na to budu mít sílu …

Jestliže opravdu chcete cvičit, začněte rovnou. Pokud nechcete, neomlouvejte to falešnými výmluvami.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Nejnebezpečnější jed na Zemi
Iluze o životě pro budoucnost
Dovolte si být šťastní