7 kroků, jak proměnit Den na nic v Den, který za to stojí

Každý den není posvícení, to víme všichni. Jedno ráno se probudíte a máte odhodlání a dobrý pocit, že můžete jít a skály lámat. Další ráno se ale vzbudíte s takovou náladou, že nechcete vstát z postele, svět se zdá ponurý a otočil se proti vám a vy nemáte chuť ani náladu cokoliv dělat. Emoce plné vzteku a smutku jdou s vámi, jakoby to byly vaši věrní přátelé. Vy ale netoužíte po tom, abyste se zmítali na vlnách nepřízně, které ve vás tyto emoce vyvolávají.

Co tedy s tím? Jak změnit náladu pod psa v motivaci? A jak projít tímto dnem bez toho, aniž byste trpěli?

Na začátek je dobré vědět a zjistit, co nám tyto pocity způsobilo. Ptejte se tedy sami sebe, proč se tak cítíte a hledejte prvotní impuls toho, kde a proč jste se tak začali cítit? Každý z nás má ukryté odpovědi na všechny své otázky uvnitř sebe – v podvědomí.

Odpověď většinou chodí v podobě intuice, pocitů a snů. Nebo vám vaše okolí tu odpověď z ničeho nic odkryje jako zrcadlo. Například máte vztek, že nestíháte a pořád nevíte, jak nalézt klid a pohodu? Náhodou potkáte svého známého a on vám v meziřeči sdělí, že to chcete tak moc, že na to tlačíte a lpíte na věcech. AHA a jsem doma. Teď jsem si to uvědomil/a. A tady máte vyhráno. Teď a tady můžete s tou odpovědí pracovat.

V okamžiku, kdy víme z jakého důvodu a proč se tak cítíme – nabízím vám 7 kroků k tomu, jak proměnit v Den na nic na Pohodový den plný života. Jsou efektivní a fungují. Jen jim dejte prostor a věřte, že vždy existuje způsob změny.

7 kroků které promění Váš Den k lepšímu

  1. Vypusťte páru.

Ve smyslu toho, že když víte, že ve vás sídlí vztek, využijte ho ke svému prospěchu. Najděte si klidné místo, kde nebudete rušeni a ani nebudete nikoho rušit atam křičte a dupejte. Neuvěřitelně se vám uleví. Další příhodné místo je auto. Řídíte, jste v něm sami, silnice bezpečná a volná, pusťte si hudbu nahlas a zakřičte si, zazpívejte si. A vztek se rozplyne.

Cítíte smutek? Skvěle funguje smutná, romantická hudba nebo film. Dovolte si propláchnout své slzné kanálky. Uleví se vám.

2. Ovoce

Jezte ovoce. Je plné antioxidantů, vitamínů a látek prospěšných našemu organismu. Vymačkaná šťáva nebo syrové ovoce je skvělý důvod pro zpomalení a vychutnání si okamžiku. Zlepší se vám nálada a vyživíte tělo i ducha.

3. Voda.

Spousta lidí je často nervózních a nevrlých jen a pouze z jednoho důvodu a tím je lehká dehydratace organismu. V dnešní době pije naše populace poměrně více kávy než kdysi, často ale zapomínají na vodu. Dáte li si doušek čisté vody, bude vám lépe. Naše těla jsou tvořena ze 70% vody a když nám chybí, tělo si o ni říká různými způsoby. Jedním z nich může být právě podrážděnost a špatná nálada.

4. Narovnejte se!

Vzpřímený postoj, ramena dozadu, hrudník vypnout a jde se. Díky rovnému postoji proudí v těle mnohem více vzduchu a energie, než když se hrbíme. Navíc člověk vypadá a působí sebevědoměji, když chodí a sedí narovnaný.

5. Nadhled

To, co se nám zdá důležité dnes, nemusí být za pár let vůbec podstatné. Věci a situace se neustále mění. Je tedy dobré uvědomit si, že vaše nálady začaly a taky skončí. Tak získáte nadhled tím nejrychlejším způsobem.

6. Úsměv

Usmějte se na náhodného kolemjdoucího, ať je to muž nebo žena. Uděláte mu radost. A jestli vám úsměv vrátí zpět, tak je to dvojnásobná radost. Rozhodně vás tento čin naplní příjemným pocitem.

7. Přijetí

Přijměte své dny na nic. Nebojujte s nimi. Když přišly, tak taky odejdou. Nechte je projít. Přijetím nedáváte najevo, že souhlasíte s těmi emocemi, přijetím je právě posíláte pryč. Čím více bojujtete, tím je to těžší. Smířte se s tím, že někdy je užitečnější složit zbraně než bojovat. Boj vyžaduje energii. Klid vám energii vrací. Přijměte sebe, své dny a své nálady. Uleví se vám.

Těchto 7 kroků vám má ukázat a nasměrovat k lepšímu a pohodlnějšímu dni. A vy se nebudete už zmítat na vlnách emocí stále dokola. Jednoduše vám každý jednotlivý krok hodí záchranný kruh. Neutopíte se. Ale zároveň je na vás samotných, jak dlouho bude trvat, než se z rozbouřeného oceánu emocí dostanete v klidu a bezbolestně na samotný klidný břeh.

Volba je vždy jen na nás.

Autor: Martina Kulichová

=========
9 věcí, které bychom si měli říkat každý den
4 otázky, které váš život pozvednou na novou úroveň