5 pravidel nejbohatšího Číňana

cinan

Mnoho lidí se domnívá, že jejich kariéru buduje 8 každodenních pracovních hodin. Mnozí se tak domnívají, že jejich budoucnost a vývoj kariéry závisejí na šéfovi a vedení společnosti. Realita je však taková, že profesionální růst záleží na nás samých. Seznamte se s pěti pravidly osobního růstu zakladatele čínského internetového konzorcia Alibaba Group Jacka Ma.

1. je moc důležité, co děláte každý večer

Vystudoval jsem marketink, ale chtěl jsem se stát designerem. Proto jsem využíval každé možnosti praxe, ve dne i v noci. Chtěl jsem se naučit, co to znamená projekce. Zabralo mi to spoustu času. Pak jsem se stal šéfem a vrátil jsem se k marketinku. Každý večer, když děti usnuly, jsem sbíral nové vědomosti. Opět jsem na to vynaložil podstatnou část svého volna. Dnes začínám sklízet plody této usilovné práce. Kdybych hledal svůj profesní růst jen v pracovní době, nikdy by se mi to nepovedlo. Spoléhám pouze na lekce, které jsem dal sám sobě.

Naši kariéru určí to, co děláme mezi 18. hodinou a půlnocí. Je jasné, že musí panovat určitá rovnováha mezi osobním životem a prací. Máte-li rodinu, musíte večer trávit s ní. Pak nastává čas pro učení.

2. čtěte, čtěte, čtěte!

Můj vedoucí z koleje se narodil v Alabamě, v chudé afroamerické rodině. Přijali ho na vojenskou akademii ve West Pointu. Byl první z jejich rodiny, kdo studoval vysokou školu. Když získal titul MBA na Harvardu, byl už zkušeným důstojníkem. Ptal jsem se ho, na čem byl založen jeho úspěch. Řekl, že nikdy nepřestal číst. Měl za to, že znalosti získané četbou jsou klíčem ke všemu, čeho chcete v životě dosáhnout.

Četba člověka všestranně rozvíjí a umožňuje mu předstihnout ostatní. Díky knihám získáte rozhled, naučíte se mluvit a přesně vyjádřit. Motivační řečník Tony Robbins na toto téma řekl: «Jestliže hodinu denně získáváte znalosti z jakéhokoli oboru, budete o něm po roce vědět více, než 99,999% ostatních lidí».

3. Zúčastněte se různých projektů

Pokud vám vaše společnost neposkytuje příležitost k uplatnění všech vašich znalostí, najděte si příležnost sami. Třeba účastí na dobrovolných projektech. Mohou vám přinést proslulost.

Při týmové práci pochopíte, jak prakticky uplatnit své znalosti konkrétního oboru a jaký výsledný vliv mají na reálného klienta. Zjistíte, jak plnit úkol a vejít se přitom do termínů, získáte zpětnou vazbu. To vše je neobyčejně prospěšné. Taková zkušenost má daleko vyšší hodnotu, než váš ubohý plat.

4. Aktivně navazujte styky

Styky mohou kariéru urychlit. Pokud nemáte moc známých, budete muset část svého času věnovat jejich hledání.

Styky vám umožní:

– hovořit s chytrými lidmi a poznat jejich názor;

– získávat informace a znalosti, které se získávají jen těžko;

vyhledávat potenciální partnery nebo možnosti zisku.


Bude-li z vás podnikatel, vaši známí budou vašimi prvními klienty. Musíte se pohybovat v určitých kruzích. V nevelkých skupinách lidí, schopných pomoci vám v kariéře. Snažte se každý týden zajít na kávu nebo na snídani s novými známými. Prověřte si jejich vzestup na LinkedIn, vytvořte si celou síť představitelů určitých oborů. Kdo ví, možná je mezi nimi váš budoucí zákazník?

Styky představují ve vaší práci to největší plus.

5. začněte měnit svůj život už dnes!

Od 6 večer do půlnoci jste doma. I když jste psychicky a fyzicky unaveni, dělat můžete, co se vám namane. Podle svého. Můžete relaxovat. Můžete se však také stávat chytřejším, silnějším, můžete rozšiřovat okruh známostí. Začněte hned. Určete si jeden den, který tomu věnujete. Mohu vám zaručit, že budete-li důslední, bude vaše kariéra za rok vypadat jinak.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Co je skutečné bohatství? Příběh k zamyšlení.
Vyberte si žabičku a poznejte svou cestu k bohatství