4 malé důležité zvyky šťastných dvojic

4-zvyky

Jak napsal Tolstoj, všechny šťastné rodiny se navzájem podobají. A podíváme-li se zblízka na pevně fungující dvojice, zjistíme skutečně, že mají něco společného, co jim pomáhá chránit jejich svazek po dlouhá léta. Co nám radí lidé, žijící v radosti a harmonii?

1. Nikdy neodcházejte z domova bez rozloučení

Může to vypadat jako úplná hloupost, ale pusa a „ahoj“ na rozloučenou, i když už třeba máte zpoždění, jsou velmi důležité. Takové rozloučení musí být jistou tradicí, která ukazuje, jak vám na druhém záleží a zvedne mu náladu na celý den.

2. Každý den důvěrně rozmlouvejte. Jen vy dva

Naprosto nezbytné. Ptejte se, jaký měl partner den, povězte mu o tom svém. Ať se ten druhý stane součástí té části dne, kdy nemohl s vámi být fyzicky. Mnoho dvojic právě tohle těžce podceňuje. Přitom právě tenhle zvyk dokáže pár stmelit, nebo vztah úplně rozložit. Rozhovor neodkládejte na zítřek, odklad by se vám stal zvykem. Zítra bude zas jiný den, nové události, nové změny v životě toho druhého. Mohli byste něco promeškat. Mohli byste promeškat úplně všechno.

3. Říkejte si: «Mám tě rád/a»

Neexistuje žádný nesprávný způsob vyslovení této věty. Pokaždé, když ji vyslovíte, i po mnoha a mnoha letech, bude její význam stejný. Lidé si léty i v dobrém vztahu často vypěstují nejrůznější obavy a komplexy, například o své nepřitažlivosti, nebo že pro vás nejsou dost dobří. Mohou se domnívat, že se jim proto vzdalujete. Můžete partnera tohoto mlčenlivého utrpení zbavit, nezapomenete-li mu opakovat, že ho milujete.

4. Překvapujte jeden druhého

To neznamená dávat si drahocenné dary a pořádat nákladné večeře. Stačí prostě nečekaně toho druhého políbit na tvář a říct mu, jak si každý den znovu uvědomujete, že jste se ve své volbě nezmýlili. Každá malá nečekanost dodá vztahu jiskru.

relrules

=========
Usilujte jeden o druhého každý den
Dojemný příběh o Lásce a Rozchodu