22 pravd, které vám pomohou se probrat

Žít hodnotný život, prožít vše, o čem jste snili a ničeho nelitovat. To samozřejmě není nijak jednoduché a nikdo vám nezaručí, že se vám to povede. Je to však možné, pokud zaujmete k životu správný postoj a vynaložíte veškeré úsilí, kterého jste schopni. Našich dvaadvacet pravd by vám mělo pomoci správně se na to naladit. Některé jsou možná trochu tvrdé, ale pomohou vám rychleji pochopit zákonitosti života.

1. Nikdo vám nebude radit, co potřebujete ke štěstí a úspěchu.

Občas bychom se moc rád spolehli na někoho jiného, kdo by nám správně poradil. Právě proto dost lidí přenáší odpovědnost za vlastní štěstí na rodinu. Na maminku, na tatínka, na starší příbuzné.

Jenomže s tímhle vám nikdo nepomůže, stejně jako s řadou dalších důležitých otázek spojených se životním štěstím a úspěchem. Spoléhat musíte sami na sebe, na svou zkušenost, intuici a pocity.

2. To, co děláme dobře, nemusí pro nás být vždycky dobré.

Daleko horší je rychlý pohyb špatným směrem, než pomalý pohyb směrem správným. Zeptejte se sami sebe, zda děláte opravdu to, o čem jste vždycky snili.

Jestliže vám něco opravdu dobře jde, ale zároveň vás to odvádí stále dál od vašeho snu, budete toho muset nechat. Čím dřív to uděláte, tím méně času ztratíte. A čas opravdu nejde zaplatit.

3. Nejvíc nešťastný je ten, kdo se zabývá míněním jiných.

O tom už jsme mluvili mnohokrát, ale je-li řeč o životním štěstí a úspěchu, tuhle opravdu mohutně rozšířenou zábranu nemůžeme pominout.

Nikomu nemusíte nic dokazovat. Můžete se stát, čím sami chcete. Cizí názor pro vás musí být pouhou informací, ne však překážkou, která vás zablokuje.

4. Lidé kolem vás mohou udělat lepšími, nebo vás zlomit.

I ten nejpozitivněji naladěný a silný člověk obklopený ufňukánci, mučedníky a lidmi beze snů a cíle se dříve nebo později změní v jednoho z nich. Taková je lidská povaha. Obklopte se tedy lidmi, kteří vás inspirují a povzbudí.

5. Nepřetvařujte se, buďte čestní.

Budete-li ve vztahu k lidem opravdoví a přímí, neudělá to z vás zrovna největšího miláčka a oblíbence, zato získáte věrné přátele a potřebné styky.

6. Vždycky budete strašně nedokonalí.

Pokud čekáte, až budete dost dokonalí, abyste svět mohli seznámit se svým příběhem, nápady a talentem, svět se o nich nikdy nedozví.

7. Pohodlí je nejzákeřnější zabiják snů.

Můžete si buď v pohodlí existovat, nebo usilovat o cíl. Nic třetího neexistuje.

8. Nemůžete změnit něco, s čím odmítáte bojovat.

Pokud chcete nový život, budete se muset zříci toho starého. Pokud si přejete mít něco, co jste nikdy neměli, budete se muset pustit do něčeho, co jste nikdy nedělali.

Nikdy však skutečně neodmítnete něco starého, dokud se sami nerozhodnete, kde chcete být, kam se chcete dostat. Až se rozhodnete, nesmíte se bát začít od samého začátku. Jenom tak můžete vytvořit, co doopravdy chcete.

Po deseti neúspěšných začátcích přijde jedenáctý, který vám přinese úspěch. Nevyjde to jenom tomu, kdo se cestou k cíli vzdá.

9. Všichni děláme volbu, nakonec však volba udělá nás.

Vaše volba leží mezi tím, co už se stalo a tím, co se stane. To, čím jste, není výsledek okolností, ale důsledek vaší volby. Nedovolte proto, aby vaši budoucnost tvořily vaše obavy.

10. Jediná cesta od „chci“ k „mám“ je cesta jednání.

11. Naše sny se stanou skutečností pouze tehdy, když z nich skutečnost uděláme.

Říká se, že sny se určitě splní, pokud sami sobě dovolíte mít to, o čem jste snili. Činy vám pomohou uvěřit, že si svůj sen zasloužíte. A on se splní.

12. Vítěz nevítězí proto, že mu to vyšlo, ale proto, že se rozhodl

Slibte si něco opravdu skvělého a potom dělejte všechno, abyste slib splnili. Jste pro úspěch zrozeni, avšak abyste ho dosáhli, musíte plánovat, připravovat se, čekat a pracovat na něm každý den. Žádné „tajemství úspěchu“ neexistuje. Úspěch je nekončící proces a také způsob života.

13. Kdybyste za svůj úspěch ničím neplatili, nebyl by tak cenný.

Zaplaťte, co je třeba. Je daleko lepší být unavený prospěšnou a důležitou prací, než z nicnedělání.

14. Problémy jsou součástí historie každého úspěchu.

Pokud narazíte na problémy, je to dobře. Znamená to, že se pohybujete k cíli, učíte se a rostete. Problémy nemá jenom ten, kdo nic nedělá.

15. Soustředění na podružnosti je největší chybou.

Naučte se myslet jinak. Negativní věci nevyžadují pozornost sedm dní v týdnu. Myslete místo nich na příjemné chvíle, milé lidi a své cíle.

Velké cíle jsou dosahovány nalézáním a využíváním vhodných příležitostí, a ne sledováním a řešením každé maličkosti.

16. Nezdary jsou nevyhnutelné a nutné.

Nezdar není váš nepřítel, je to váš učitel. Je to poučení, nikoli ztráta.

17. To, co si přejete a čeho opravdu dosáhnete, je v životě málokdy jedno a totéž.

I když uděláte úplně všechno a dosáhnete cíle, nemusí konec konců být úplně takový, jaký jste si ho představovali.

Mějte zkrátka na paměti, že ty největší dary života mohou být podivně zabaleny v pomačkaném papíru…

18. Jste přesně tam, kde v tuhle chvíli máte být.

I když třeba něco nejde tak, jak byste chtěli. Dokonce i když cítíte, že budete muset všeho nechat a začít znovu od nuly. Každý krok na cestě, každá zkušenost, kterou naberete, jsou nezbytné.

19. Minulost můžete zradit – otázka zní, proč byste to dělali. A pokud jde o přítomnost, tu můžete úplně zničit obavami z budoucnosti.

20. S negativním pohledem na svět těžko prožijete šťastný život.

Váš vztah k životu určuje, jak šťastný ten život bude.

21. Život se ustavičně mění. Často úplně nečekaně.

Ano, život se mění, ale vy se dokážete měnit s ním. Až vás budou drtit okolnosti, které nebudete moci ovlivnit, budete nesporně potřebovat nějaký čas, abyste si uvědomili a znovu nastavili své hodnoty. Až ta chvíle nastane, buďte stateční, najděte sílu věci dokončit a víru, že všechno dopadne tak, jak má.

22. Trávíte-li čas obavami, využíváte vlastní představivost k vytváření věcí, které si nepřejete.

=========
Našli jste svou životní rovnováhu?
Uzdravení je tvá ochota mít všechno v sobě rád