19 životních lekcí, které bychom měli pochopit

19-lekci

Život nám často uštědřuje lekce důležité pro nás osobně. A pokud je nepochopíme, začíná nám Vesmír dávat znamení nejprve v podobě lidí a poté v podobě nemocí. Smysl je ve snaze o pochopení, zda jsme šťastni. Pokud ne, něco by se mělo změnit. Člověk je stvořen ke štěstí a měl by umět naslouchat vlastnímu srdci. Následujících 19 životních lekcí je dobré si osvojit. Pro své vlastní štěstí a klid.

1. Buď berte lidi takové, jací jsou, nebo je neberte vůbec. Protože někoho změnit je prakticky nemožné. To je holá skutečnost. Pokud se pokoušíte někoho přejinačit a udělat ho takovým, jakým by podle vás měl být, přejeme mnoho zdaru. Vaše snaha je předem odsouzena ke krachu.

2. Vaše představa štěstí se liší od představy jiných lidí. Co je vám ku prospěchu, nemusí být ku prospěchu jim. Nejste soudcem Všehomíra, abyste posuzovali životní rozhodnutí jiných lidí. Jak praví Bible: „Nesuďte, abyste nebyli souzeni“.

3. Musíte se umět za sebe vzít. Na světě je bohužel plno darebáků, kteří jen čekají, aby vás ovládli. Nikdo si nemůže dovolit být bezbranným. Budete se muset naučit být úporným a neodbytným – samozřejmě v odpovídající míře – abyste dosáhli toho, co si přejete.

4. Dnes jste zbožňováni a zítra už ne. Člověk je tvor nestálý. Uléháme zamilovaní a vstáváme s pocitem zrady. Někdy pro vás rozpad vztahu vlastně nic neznamená. A jindy to může být hotová tragédie. V každém případě však poddávat se po rozchodu depresi kvůli vlastní nepřitažlivosti je naprostou ztrátou času. Budete mít ještě spoustu příležitostí se zamilovat! Jedinou zábranou na této cestě je váš vlastní strach z nového vztahu.

5. Nejste povinni být si blízcí se všemi členy rodiny. Pokud vám styk s některým příbuzným otravuje život, je ve vašem zájmu co nejrychleji v něm nastolit jisté meze.

6. Pokud si koupíte nějaký velikostně nevhodný kus oděvu jakožto pobídku k hubnutí, vězte, že ho stejně nikdy nosit nebudete.

7. Ustavičné výčitky svědomí a pocit viny pro jisté špatnosti, jichž jste se dopustili, jen po sté dokazují, že je budete opakovat znovu a znovu.

8. Přestaňte závidět lidem, kteří jsou ve vašem věku úspěšnější než vy. Ušetřenou energii vynaložte na dosažení vlastních cílů.

9. Pocit vlastní důstojnosti je jedním z největších darů, které si můžete dát. Ovšem získat ho je daleko obtížnější.

10. Pokud konstatujete, že opakovaně přicházíte o práci, přátele a vážné vztahy, přišel možná vhodný okamžik přiznat si, že příčinou jste vy sami.

11. Nikomu nejste ničím povinni. Budete-li smýšlet opačně, budete v životě stále nešťastní a nespokojení.

12. Máte-li v životě něčeho dosáhnout, musíte tvrdě pracovat a občas i dřít. Pokud chcete znát odpověď na otázku „Proč nemám to, co si přeju“, zamyslete se nad svými pracovními návyky a přístupem k práci.

13. Odstěhovat se neznamená záchranu před neštěstím. Aspoň ve většině případů.


14. Říkat čas od času hlouposti nebo tak úplně nepřiznat pravdu je normální.

15. Kdo neriskuje, nevyhraje! Jestliže jste došli k závěru, že vás práce ubíjí, dejte zkrátka výpověď. Dejte svobodu svému vnitřnímu Já!

16. Nenajezení nepijte alkohol. Pokud tedy nechcete vypadat jako megatupci…

17. Mít požitek z pocitu viny je opravdu nemožné. Mnozí zcela podvědomě rádi sami sebe tak trochu trýzní a po sté dopadnou špatně. Je to hloupé a k ničemu.

18. Někdy je nejlíp nejdřív něco udělat. Omluvit se stihnete vždycky.

19. Je třeba umět se včas zastavit. Například včas odejít z mejdanu. Po 4. ranní se obvykle už nic pěkného neděje. Každý zná pocit, kdy se chceme bavit ještě dál a víc. Naučte se ale odcházet, když je zábava v nejlepším. Když to přetáhnete, půjde veškerá zábava do kytek.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
15 životních poučení od Dalajlámy
Jak najít svůj vnitřní svět