15 výroků úchvatné Moniky Belluciové

monica-belucci

Monika Belluciová je bez přehánění skvělá herečka a také jedna z nejkrásnějších známých žen.I v jedenapadesáti je stále inspirací pro návrháře, režiséry i diváky. A nepřestává se radovat ze života.

Citáty, které tu uvádíme, dokládají, že člověk pěkný zvnějšku, může být pěkný i vnitřně. Pak se dá mluvit o skutečné kráse.

Krása je pro ženu problémem ve dvou případech: když nemá žádnou krásu a když nemá nic, než krásu.

– Vnitřní pohoda není to, jak člověk vypadá, ale jak se cítí uvnitř. Jsem šťastný člověk, protože se mi dostalo velké lásky. Jsem z veliké rodiny.

– Každé ženě se líbí být milována.

– Kdy jsem v životě skutečně spokojená… Když jím ve společnosti svých přátel.

O kráse nemůžeme mluvit jako o nějaké zátěži. To by nebyla pravda. Krása je veliká šance, za což by člověk měl být vděčný. A navíc pomalu, ale neodvratně pomine, stačí si jen počkat. Jak řekl kdosi moudrý, její účinek působí pouhé tři minuty. Pak už se musíš snažit pohledy k sobě připoutávat.

Proč se zlobit na lidi, kteří nám závidí? Vždyť uznávají, že jsme lepší!

– Co budu dělat, až zestárnu natolik, že mi pohled do zrcadla nebude přinášet radost? Totéž, co dělala moje maminka. Nebudu se dívat do zrcadla, ale na svoje děti.

Všichni potřebujeme iluze. A právě proto máme rádi film.

– Hodně mladým dívkám vždycky říkám: «Naučte se mít rády své tělo!» Ideál neexistuje, je zcela zřejmé, že žena oblých tvarů není o nic méně krásná, než vyhublá slečna. Je třeba se naučit brát taková, jaká jste.

Ženskost je harmonie, přirozenost a citlivost.

– Hubená nikdy nebudu. Jsem od přírody dost líná. Ráda jím. Opravdová jsem právě takováhle. A neopravdová být nehodlám.

– Člověk má být shovívavý. Kdo vlastně jsme? Blázni, kteří se snaží udržet rovnováhu na kouli, která se točí zběsilou rychlostí a naprosto osaměle putuje vesmírem. Kdo by za takových podmínek dokázal být dokonalý?

– Docela nedávno mi dcerka řekla: «Maminko, já chci být jako ty. Nechci chodit do práce. Budu maminkou a až vyrostu, bude pracovat moje holčička». To je prostě kouzelné: je přesvědčená, že nepracuju!

– Čas zničí všechno. Máte krásné jablko. Stačí jen docela málo času a bude svrasklé a plné červů. A stejné je to s lidmi.

Ani za nic bych nechtěla, aby znovu bylo dvacet.

=========
Jak v životě působí zákon přitažlivosti lidí a událostí
25 citátů Ernesta Hemingwaye