15 věcí, které by se lidé mohli naučit od psů

naucit-od-psu

Naši čtyřnozí přátelé by mohli být dobrými učiteli – lidé by se měli čemu od nich učit!

1. Nebojte se radovat

Žít je mnohem veselejší, když jste odhodláni užít si každý okamžik a třeba jen na chvíli zapomenout na všechno, co vás trápí. To je jedna z věcí, kterou psi ovládají dokonale– na všechno se vykašlou a válejí se v blátě – vždyť je to tak bezva! Umýt se můžu vždycky.

2. Běhejte, skákejte a hrajte si prostě jen proto, že to dělat můžete

Psi nepotřebují žádný zvláštní důvod k tomu, aby pobíhali sem a tam a radovali se z toho. Nebyl by náš život byl o mnoho veselejší, kdybychom to někdy udělali taky tak?

Až budete příště někde venku, proč byste si nedopřáli nějaké pořádné zábavné proběhnutí? I když – proč čekat, až někam vyrazíte? Když vaříte v kuchyni, proč byste si přitom trochu nezatancovali? Určitě se pobavíte a budete spokojeni sami se sebou.

3. Nebojte se zpomalit

Rytmus našeho života je natolik zběsilý, že ve snaze všechno stihnout občas ukrádáme hodiny vlastního odpočinku. Nezapomínejte však, jak je důležité dopřát si trochu oddechu. Ani jeden pes si nikdy neodřekne spánek, cítí-li ospalost. Ani vy to nedělejte.

 4. Buďte věrní sami sobě

Psi moc dobře vědí, co jsou, čím být nechtějí. Nikdy se nebrání novým dojmům, ale nikdy nesejdou ze zvolené cesty, aby snad na někoho udělali dojem. Nezaslouží snad takový životní postoj úctu?

5. Nebojte se někdy vypadat trochu hloupě

Psi se nikdy nebojí vypadat tak trochu hloupě, pokud jim to slibuje zábavu a čas vesele strávený s jejich pánem. Až příště budete chtít odmítnout pozvání k tanci, abyste snad přitom nevypadli hloupě, vzpomeňte si na psy a dejte se do toho! Pes se nikdy nedá omezovat nějakými výmysly a ostychem na své cestě za zábavou.  6. Dejte každému šanci

I když je mnoho lidí přesvědčeno, že psi se absolutně nesnesou s kočkami, mnohým psům to nijak nebrání ve výborných vtazích s jejich mňoukajícími spolubratry. V tom se psi liší od lidí: ke každému přistupují s otevřeným srdcem, bez jakýchkoli předsudků. Kdyby tak lidé dokázali od psů převzít tento způsob chování!

7. Každý den vítejte v očekávání něčeho nového

Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik procházek absolvuje pes za celý život? Když si uvědomíme, že že průměrný páníček venčí svého svěřence 3 až 4krát denně, dostaneme se k úctyhodnému číslu.Viděli jste snad někdy psa, který by neměl zájem o procházku? Myslím, že asi ne. Psisko vždycky najde něco zajímavého, něco nového, co tu ještě nebylo.

Až se vám tedy příště bude zdát, že ve vašem životě se jaksi nic neděje, vzpomeňte si na pejsky: dokonce i ve všední rutině lze najít něco nového a přímo úchvatného, stačí vynaložit jen trochu úsilí.

8. Nezapomeňte, že jídlo je něco famózního!

Jídlo je fantastická kouzelná síla, která nám pomáhá žít. A není nic špatného ani neslušného se z každé potravy radovat!

9. Pečujte o sebe

Máme tolik práce a jiných povinností, že někdy zapomínáme na docela obyčejnou pravdu: musíme o sebe pečovat. Ať má pes před sebou jakýkoli cíl, nikdy na tohle pravidlo nezapomíná. Mějte ho také na paměti!

10. Nehoňte se za módou

Nikdy jste nepřemýšleli nad tím, proč váš pes klidně zachází s vašimi extradrahými superbotami stejně jako s obyčejnou hračkou, koupenou ve slevě ve Zverimexu? Děje se to proto, že pes si nikdy nedělá hlavu s tím, co mu o věcech říkají – ke všem má zkrátka stejný vztah. Neztrácí čas přemýšlením, co jiní mají za „normální“, „super“ nebo „moderní“. Na takový vztah ovšem někdy dost draze doplácejí vaše lodičky, na druhou stranu však je to zdravý pohled na život. Zapomeňte na značky a vlezlou reklamu na to, co je „in“ a berte jen to, co vyhovuje vám osobně.
 11. Buďte věrní

Psům je věrnost vrozená. Pes ví, kteří lidé jsou v jeho životě ti hlavní, a zůstane jim věrný, ať se děje cokoli. Takové věrnosti by se mohli přiučit i lidé.

12. Neživte v sobě křivdu

Psi mají jednu vzácnou schopnost – rychle zapomenou věci, které nemají zvláštní význam. Vždyť konec konců, většina věcí valný význam ani nemá. I když jste psu ukřivdili, odpustí vám a bude vás vítat s láskou a radostí. Neživte v sobě křivdu, nechte ji minulosti, kam také patří.

13. Nesuďte podle obalu

Když pes potká jiného psa, nepřemýšlí nad tím, že je to pes jiného druhu nebo jiné velikosti. To je pro lidi rovněž dobrý příklad: nesuďte jiné lidi „podle obalu“, podle finanční zajištěnosti nebo podle sociálního statutu.Snažte se vidět opravdu člověka, ne jeho „obaly“.

14. Važte si maličkostí

Pro pejska není žádná radost dost malá. Užívá si všechno: každou chvilku a každou maličkost. Proč bychom to nezkusili také? Zastavme se, nadechněme se čerstvého vzduchu, radujme se, že nám vítr čechrá vlasy a usmívejme se čistě proto, že jsme na světě!

15. Nebojte se někomu ukázat, jak moc ho milujete

Pes vás vždycky vítá u dveří, když přicházíte domů, a nebojí se dát vám najevo, jak moc je rád, že jste přišli. Taková poctivost a upřímnost by občas neškodila v mezilidských vztazích. Co nám brání někomu prostě ukázat, jak moc ho máme rádi?

=========
Psi se zkrátka umějí bavit! (video)
Jaký je rozdíl mezi kočkami a psy?
Co když kočka zabere psu jeho místo!?