15 kroků k odhalení vnitřního zdroje lásky

«To, kdo najdou zdroj lásky ve vlastním nitru, už být milováni nepotřebují. Ale budou.»

Osho

Z jakéhosi důvodu není mezi lidmi obvyklé nejprve podporovat, ctít a milovat sám sebe a teprve potom přijímat totéž od ostatních. Právě naopak. Nejprve se snažíme zasloužit si něčí lásku a teprve potom soustředíme pozornost na sebe: «Někdo mě miluje, takže je pro co mě milovat».

Nikdo nezpívá písně o tom, že milovat sebe sama je krásné a přirozené. Lidé by tomu v nejlepším případě většinou neporozuměli. Přitom však stálá může být pouze láska k sobě samému. Budeme-li její zdroj pěstit, zalévat a pečovat o něj, bude nekonečný. Pocítíme to nejenom my, ale i naše okolí…

15 kroků k odhalení vnitřního zdroje lásky

Krok 1. Přijměte odpovědnost za svůj vlastní život.

Když tohle dokážeme, pochopíme, že na žádnou lásku od někoho jiného nemusíme čekat. Jsme zcela schopni poskytnout sami sobě nezbytnou péči a lásku.

Krok 2. Uvědomte si cennost své pozemské existence.

Připusťte si myšlenku, že pro Vesmír jste cenní. Každý člověk je jiný a všichni jsou důležití a cenní.

Krok 3. Odpusťte a přijměte sami sebe, své rodiče i partnery.

Znamená to velkou práci na sobě, ale stojí to za to, protože bez toho bychom se nedostali dál. Nejdůležitějšími lidmi na světě jsou pro narozené dítě rodiče. V prvních letech života jsou celým jeho světem. Rodiče a partneři jsou našimi duchovními učiteli. Ukazují nám naše slabé stránky. Naplňují však pouze role, za nimiž se skrývají milující duše. Odpusťte jim a přijměte je. Zejména však sami sebe.

Krok 4. Uvědomte si jednotu všeho existujícího.

Každý z nás má svůj vyšší aspekt, své «vyšší já». Jsme jeden jediný veliký Vesmír, Kosmos, Bůh. Jsme spojeni v jednotě, milující i milovaní.

Krok 5. Odhalte v sobě vnitřní zdroj lásky

Lidská láska a všechny lidské vztahy jsou dočasné. Láska, s níž na tento svět přicházíme, je však věčná. Když ji v sobě objevíte, naleznete harmonii, klid a štěstí. Dovolte sami sobě odhalit svůj zdroj.

Krok 6. Starejte se o svoje tělo

Je důležité dělat to s plným vědomím, že pečujete o sebe, že si touto péčí projevujete lásku. Tělo je příbytkem duše. Když se o ně staráte, učíte se vážit si ho a naslouchat jeho potřebám.

Krok 7. Děkujte svému tělu

Naučte se mu být vděčni a děkovat mu, i když je třeba pokládáte za nedokonalé. Před svým vtělením vaše duše «budovala» tělo, které teď vlastníte. Hodí se ideálně k plnění jejích konkrétních úkolů v tomto vtělení.

Krok 8. Zbavte se negativních emocí

Na cestě k odhalení svého vnitřního zdroje lásky musíte nejprve uvolnit vlastní emoce. Čím více traumat jste utrpěli, tím více emocí skrývá vaše podvědomí. Určitě znáte škodlivost potlačených emocí. Dovolte sami sobě zbavit se jich.

Krok 9. Dejte jiným to, co sami potřebujete

«Když si myslíte, že svět vám něco upírá, můžete si být jisti, že ve skutečnosti už to máte. Dokud tomu však sami nedovolíte vystoupit na povrch, nedokážete ani postřehnout, že to máte.» Eckhart Tolle, «Nová země»


Krok 10. Vyznávejte si lásku

Pokud jste to nikdy nedělali, bude to pro vás zpočátku těžké. Potom však pochopíte, jak moc jste ta slova potřebovali.

Krok 11. Děkujte si

Jestli je pro vás skutečně velmi obtížné vyznat si lásku, začněte vděčností. Jistě najdete v životě okamžiky, kdy jste na sebe mohli být pyšní, kdy na vás byli pyšní a byli vámi nadšení i jiní lidé. Vybavte si ty chvíle a zahrňte se za ně vděkem z celého srdce.

Krok 12. Objevte svůj jedinečný talent

Učte se vážit si kvalit, kterými vás vybavila příroda. To, co se vám daří nejlépe, je vaší zvláštností. Rozvíjejte to nadání a buďte nadšeni tím, že jste ho objevili.

Krok 13. Soustřeďte se na své přednosti

Stále se učte věnovat pozornost svým kladným stránkám.

Krok 14. Nalaďte se na jednotu s přírodou

Pokud jste se narodili jako žena, měli jste štěstí. Buďte na to pyšná! Každá žena je bez přehánění celým Vesmírem, samostatným Kosmem, Přírodou. Začne ve vás narůstat jedinečná ženská síla a moc.

Krok 15. Těšte se z krásy

Poslouchejte krásnou hudbu, čtěte verše, těšte se rozvíjejícími se květy. Ať do sebe buňky vašeho těla vsakují krásu tohoto světa. Časem budete vypadat mladší, vaše vibrace se zvýší a vy sami budete vyzařovat harmonii a lásku.

=========
Jak se život promění, když si člověk začne vážit sám sebe
Vážit si sám sebe – co to znamená?