10 známek toho, že i sami jste šťastní

10-znamek

Moderní společnost nám občas vnucuje přesvědčení, že pouze když najdeme lásku svého života, poznáme veškerou hlubinu a smysl bytí. Co ale když jsme dosud nikoho vhodného nenašli a místo trávení času s přáteli a blízkými se nám chce zalézt pod peřinu a co možná nejdéle nevystrčit nos? Jen klid. Občas ten jediný člověk, kterého potřebujeme, jsme opravdu jen my sami. Přinášíme vám seznam deseti známek toho, že i o samotě se sebou samým může být člověku krásně.

1. Máte rádi opravdové volno

Váš typický volný den znamená žádné plány, žádné schůzky a závazky. Je daleko příjemnější trávit čas sledováním seriálu v pohodlném pyžamu než trmácet se do nějakého záhadného klubu s hromadou opilých neznámých lidí.

2. Do kina chodíte nejraději sami

Pokud chcete vidět další skvost nominovaný na Oskara, koupíte si lístek a zkrátka jdete do kina. Nebudete s sebou někoho tahat, abyste měli společnost. Zvláště patříte-li k těm, kdo chtějí mít přehled o všech filmových novinkách. Aspoň se nebudete muset dělit o popcorn – komu se to vůbec může líbit?

3. Jíst sám je pohodlnější

Povečeřet s přáteli může být i zábava, pokud se to ovšem nezmění v nekonečné vybírání jídla. Navíc ty nepříjemné dohady, když se má rozdělit suma na účtu… Proto tak rádi jíte sami. Člověk se nemusí přizpůsobovat něčímu rozpočtu, chuti nebo náboženským omezením a nikdo se mu nehrabe v talíři, aby ochutnal kousek jeho večeře.

4. Popíjet sám: nejste proti

Někdo se domnívá, že to je dost smutná zábava, vy však máte jiný názor. Jenom vy, sklenice a žádné vysvětlování. A navíc si nemusíte dělat starosti, jak se dostanete domů.

5. Cestujete sami

Výhled na cestování po světě bez doprovodu vás naprosto neleká, naopak vás inspiruje. Umožní vám to vydat se tam, kam sami chcete, vidět, o co máte sami zájem a dělat, co se právě vám zamane, bez ohledu na čísi plány a trasy.

Cestování o samotě poskytuje skvělou příležitost lépe poznat sám sebe, překonávat ostych a seznamovat se s novými lidmi. Cestovat s cizími lidmi je skvělé, protože vůči vám nemají žádné předsudky.

6. Nesnášíte dělit se s někým o postel

Velká a pohodlná postel je nádherná a nenahraditelná věc. Smůla je, že v létě nejraději spíte v poloze mořské hvězdice a v zimě je pro vás životně nezbytné zabalit se do peřiny. A absolutně nesnášíte přetahování o peřinu nebo probuzení uprostřed noci kvůli hlasitému chrápání.

7. Řídit sám vás uklidňuje

Nikde si líp neuspořádáte myšlenky a víc se po náročném pracovním dnu neuklidníte, než v autě. Ve světě prošpikovaném komunikacemi je to jedna z mála možností, jak uniknout všemu a všem aspoň na malou chvíli.

8. K telefonu jste lhostejní

Jestli něco opravdu nepotřebujete, pak dělit se o všechny novinky s celým širým světem. Nesnášíte telefonní hovory bez hlavy a paty a nekonečné esemeskování. Polovinu zpráv zkrátka nečtete.

9. Dost dlouhou dobu dokážete být nedostupní

Občas se vás rodina a kamarádi nemohou dozvonit i několik dnů, týdnů, ba i měsíců. Ani se moc nezneklidňují, většinou je jim jasné, že jste zas jednou vyčerpali svou „společenskou rezervu“. Necítíte žádnou naléhavou potřebu ustavičné komunikace. Před veselým večerem s přáteli dáte spíš přednost četbě zajímavé knížky nebo si budete vyřizovat něco užitečného.

10. Je pro vás důležité být sám se sebou

Pomyšlení, že se snad nedokážete vypořádat s nějakým závazkem, vás leká, ať jde o oběd s kamarádem nebo osobní život. Nezbytně potřebujete prostor pro samotu fyzickou i duchovní. I v případě, že máte nějaký vztah, potřebujete čas, kdy si utříbíte myšlenky. Vyžaduje-li někdo vaši ustavičnou pozornost, ocitá se automaticky na černé listině. Myšlenky a prožívání patří k tomu málu, co vám zatím společnost nedokáže kontrolovat. Vaše rozhodování je vyjádřením vás samých a jste s ním spokojeni.

elitedaily

=========
Obchod štěstí. Východisko se najde vždycky.
Test osobnosti od psychologa štěstí