10 věcí, které bychom doma neměli mít

10-home-big

Každý má doma věci, s nimiž se nějak nemůže rozloučit. Staré hrnečky po babičce, odrbané tretry, portrét vzdálené příbuzné, kterou sice nikdy neviděl, ale obrázek uchovává z úcty k rodinným kořenům.

Každá věc má však určitý energetický náboj. Některé z nich by v domě, kde žijí lidé, vůbec neměly být. Seznam právě takových předmětů vám přinášíme:

1. Roztrhaná obuv nebo oblečení, stejně jako věci nepadnoucí nebo zkrátka už nenošené.

2. Nakřápnuté nebo slepované a popraskané nádobí. Veškeré nádobí v domě je vyjádřením rodinné harmonie. Je-li otřískané, je to na pováženou.

3. Rozbité věci, prasklá zrcadla. Nejoblíbenějším místem špatné energie je podkroví nacpané rozbitými krámy, komora nebo skříň sloužící témuž účelu.

4. Pokud vám někdo dá dárek, který ve vás bez zjevných příčin vyvolává nedobré pocity, neponechávejte si ho. Nejspíš vám byl darován se zlým úmyslem, nebo čistě lhostejně.

5. Obrazy zobrazující osoby nebo zvířata, jejichž vzhled je vám nepříjemný.

6. Obraz lidí nebo zvířat cenících zuby vnáší do domu křik a hádky.

7. Věci se špatným příběhem, které dříve patřily špatným lidem nebo symbolizují zlé události a vzpomínky. Věci po již zemřelých lidech, kteří trpěli těžkou nemocí nebo jinak zle strádali. Například oblečení, které nosil nemocný nebo umírající člověk.

8. Nikdy si domů z exotických zemí nepřivážejte suvenýry, jejichž historii neznáte. V první řadě to platí o soškách nebo symbolech, které mohly sloužit při magických obřadech. Takové věci si vždy uchovávají určitý energetický náboj.

9. Rostliny se zlou energií. Má se například za to, že svlačec v domě mladé dívky přivolává neštěstí a samotu.

10. Antikvární věci od neznámých majitelů, které v nás vyvolávají nepříjemné pocity nebo nejednoznačné emoce. Zejména ne v ložnici nebo blízko místa, kde rádi odpočíváme.

Mnohé z toho vypadá jako pověra. Máme však zato, že kousíček pravdy na tom být může. V každém případě je lepší se pojistit a místo, kde žijeme, naplnit jenom pozitivní energií.

=========
Vynulování a generální úklid života
Zbavte se všech starých krámů