Zákon přitažení lásky

Většina lidí je natolik šťastná, nakolik se rozhodla šťastná být.
Abraham Lincoln

Život je podřízen hlavnímu Vesmírnému zákonu, zákonu přitažlivosti. Je jednoduchý a logický – přitahujeme k sobě to, na co myslíme. Naše myšlenky jsou signály, vysílané do Vesmíru.
[sklik_av1]

Vesmír reaguje na každou z nich; plní naše požadavky. Bohužel však to dělá doslova. Takže když myslíme na věci, kterých se obáváme a chceme se jim vyhnout – na nemoci, chudobu, zradu a zklamání, jako důsledek je dostaneme. Nemůžeme myslet na štěstí a zároveň si říkat: „Život se mi nevyvedl. Nemám peníze, nemám zdraví, nemám lásku…“ Na podobná tvrzení Vesmír reaguje s úslužností džina z kouzelné láhve. „Slyším a poslouchám. Skutečně nic z toho nemáš. A jak si přeješ, ani mít nebudeš.“ Negativní poselství se tak vrací dvojnásobně. Přitom magnetická energie myšlenek je schopna udělat šťastným každého z nás.

Člověk naplněný láskou přitahuje lásku jiných

Jeden z hlavních postulátů zákona přitažlivosti zní: Podobné přitahuje podobné. Lidé, události a věci se v životě nevyskytují nahodile. Obklopujeme se jimi sami, ať chceme nebo nechceme. Člověk se musí přimět myslet jen na dobré věci, musí umět vidět krásu v lidech kolem sebe a v každé věci, kterou uvidí.

Bohužel však často už dětské komplexy zformují postoj nešťastného, nemilovaného člověka. Odborníci tomu říkají „vědomí oběti“. Lidé, kteří se cítí být obětmi, mají pocit provinění za to, jací jsou. Utápějí se v něm. Pocitem vlastní neschopnosti získat si něčí lásku je prosáklý veškerý jejich život. Vytvořit si realistický obraz sebe sama je pro ně neobyčejně obtížné, protože si nevěří a mají nízkou sebeúctu. Zdá se jim, že hledají východisko, ve skutečnosti se však děje toto: ustavičné řeči o nešťastné lásce je noří hloub a hloub do malého uzavřeného světa nekončících křivd a zklamání, do uzavřeného kruhu, z nějž je velice těžké uniknout.

Oběť zkrátka nevnímá pozitivní životní okamžiky a čím více trpí, tím častěji chybuje. Čekat v tomto stavu na štěstí je přinejmenším naivní. Jak změnit tuto situaci? Za prvé, je třeba si uvědomit, že láska nemůže přijít zvnějšku, že se k člověku nemůže probít násilím. Ochota milovat a být milován se musí nejprve zrodit v duši a zaplnit všechny kouty vědomí. Je třeba si pamatovat, že nikdo nic nemůže udělat za nás. My a pouze my vytváříme svou vlastní realitu. Šťastným lidem přináší uspokojení ten sebemenší důvod.

10 zlatých pravidel přitažení lásky

1. Vždycky se probouzejte s úsměvem. Myslete na to, že dnes vás čeká neobyčejně úspěšný den. Naučte se radovat z každé maličkosti a kladné emoce vytěsní ze životě negativitu.

2. Obklopujte se pouze radostnými, pozitivně naladěnými lidmi.

3. Naučte se být sami pro sebe zajímaví. Stále se rozvíjejte, snažte se každý den dozvědět něco nového a pamatujte: člověk, který se nenudí sám se sebou, vždycky budí zájem ostatních lidí.

4. Dělejte pouze to, co vám přináší radost, lásku a štěstí. Samozřejmě, že existují věci a události, jimž se prakticky nelze vyhnout, jsou lidé, s nimiž přes všechen odpor musíte jednat. V takovém případě se na situaci či člověku snažte najít něco lepšího a k této stránce se obracejte především. Brzy zpozorujete, že se mění vaše nálada, vztahy s lidmi se usnadňují, budete se cítit lehce a v pohodě.

5. Nikdy nepochybujte o vlastní výjimečnosti. Každý člověk je jedinečný a zaslouží si lásku. Nekritizujte se, nenadávejte si. Buďte na sebe pyšní, mějte rádi svůj vlastní obraz a rychle zjistíte, že se pozitivně proměňujete v každém slova smyslu.

6. Neztrácejte vnitřní harmonii. Máte-li dojem, že vás přemáhá pocit strachu, nenávisti nebo podráždění, snažte se co nejdříve naladit na pozitivní vlnu. Vybavujte si šťastné, příjemné vzpomínky, myslete na milovaného člověka, na svůj sen. Ochráníte se tak před nepříjemnostmi, které záporné emoce nevyhnutelně přitahují.

7. Dejte dohromady staré fotografie bývalých partnerů, na které nedokážete vzpomínat bez bolesti. Naskládejte je do krabice, převažte červenou stuhou a zastrčte někam dozadu do nejvyšší skříňky nástavce pod stropem. Odborníci na feng shui tvrdí, že právě tímto způsobem definitivně uzavřete bývalé vztahy a otevřete se novým citům.

8. Sněte o lásce. Malebně, nádherně a do nejmenších detailů si ve své představivosti malujte obrazy štěstí. Podrobně si představujte člověka, kterého byste chtěli mít po boku. Přehrávejte si ve fantazii celé příběhy, v nichž by se dotyčný choval tak, jak byste si přáli. Vaši objednávku Vesmír nepochybně vyslyší.

Na červeném listě papíru podrobně popište partnera, kterého byste chtěli potkat. Snažte se postihnout všechny možné jeho rysy: zevnějšek, povahu, způsob hovoru, oblékání. Odpovězte si na otázky kde pracuje, jaké má přátele, zvyky, záliby, jaké jsou jeho duševní kvality. Je-li schopen soucitu, umí být oddaný, má smysl pro humor, je taktní a je-li schopen zoufalých činů. Čím podrobněji portrét popíšete, tím přesněji bude splněna vaše „objednávka“.

10. Vytvořte si mapu přání. Jestliže pro vás láska hraje zásadní roli, umístěte do středu velkého plakátu vlastní fotografii spolu s portrétem ženy nebo muže, jejíž/jehož vzhled se vám líbí. Obklopte dvojici všemi atributy štěstí. Najděte obrázek domu, který byste chtěli mít, obrázky dětí, peněz, auta, zajímavých cest. Zavěste mapu na dobře viditelné místo, co nejčastěji se na ni dívejte a sněte. Vizualizace je jedním z nejmocnějších způsobů proměny fantazie ve skutečnost.

3 hlavní NIKDY:

1. Nikdy v sobě nepřechovávejte staré křivdy a pocity ublíženosti, zejména pokud jde o bývalé partnery. Na podvědomé úrovni tím blokujete možnost pozitivních životních změn.

2. Nikdy si neříkejte: nic mi nevyjde. Víra v úspěch je hlavní zárukou úspěchu.

3. Nikdy si z hledání lásky neudělejte jediný cíl, cíl sám o sobě. Skutečný cit přichází přirozeně a harmonicky.

=========
Křivda je druh osobního jedu
Když o někom smýšlíte nebo mluvíte špatně…