VŽDYCKY můžete něco víc

Nepochybně se v životě každého člověka najdou věci, za které je možné a potřebné být vděčný. Avšak být vděčný naprosto za všechno, co máme, je nemožné. A nebylo by to ani správné. Kdyby tomu tak bylo, přestali bychom růst. Znamenalo by to smířit se s tím, co je, vzdát se, přestat cokoli podnikat, aby náš život byl lepší.

Smířit se znamená souhlasit s tím, co je. Znamená to zastavit se. Je proto stokrát lepší nesouhlasit a směřovat ke svému snu, než pokoušet se pracně v sobě dolovat nějakou vděčnost. Vděčnost se stejně projeví sama o sobě, později, až dosáhneme toho cíle, o kterém jsme snili. Z vrcholu cíle je vždycky vidět líp, proč se nám přihodilo to, co se nám přihodilo, proč jsme tím vším museli projít, jaké zdroje jsme na základě toho získali, jak nám pomáhají v přítomném čase, co všechno v minulosti nás utvářelo a umožnilo nám úspěch, ze kterého se teď tak radujeme. Právě tady někde se rodí skutečná vděčnost. Vždyť nebýt třeba jen jedné jediné nepatrné události našeho životního příběhu, mohlo být všechno docela jinak…

Život je růst

Jaký je v tom rozdíl, budeme-li své chyby pokládat prostě za chyby nebo za nesprávné propočty? Na cestě k cíli si tak jako tak nesčíslněkrát nabijeme ústa. A to je také úplně normální. Lepší je na cestě k cíli stokrát upadnout, než neudělat ke svému snu jeden jediný krok.

Ostatně, kdo kdy tvrdil, že všechno vyjde hned napoprvé? Existuje byť jen jediný člověk, kterému se vždycky všechno hned podařilo? Než se dostaví úspěch, nezbytně nás potkají i propady.

Co to vůbec znamená, to «vyjde»? Ve chvíli, kdy nám vyjde to, o co usilujeme dnes, už nám to bude málo a najdeme si nějaké další «vyjde». A tak to má být.

Život je růst

Pokud se člověk poddá bolesti z pádu, nedokáže jít dál.

Zbavit se strachu pomáhá jenom víra — věřte, že vás čeká jiný osud.

Chcete-li být silnější než osud, chcete-li pro sebe nějaký jiný, lepší život, musíte jít dál, padat a zvedat se znovu tolikrát, kolikrát bude třeba, dokud nedojdete tam, kde chcete být.

Myslím, že právě tohle je to nejdůležitější ze všeho, co musí dokázat člověk, který chce dosáhnout úspěchu, ať už pro něj úspěch znamená cokoli.

Přeji vám velké cíle, úspěšný a šťastný život. Nezapomeňte, že vždycky můžete o něco víc!

Na budoucnosti je nejskvělejší to, že ji člověk vždycky může změnit.

=========
15 kroků k odhalení vnitřního zdroje lásky
Proč je lepší zapomenout na nespokojenost