Proč je lepší zapomenout na nespokojenost

Každému z nás v hlavě stále krouží nějaké myšlenky. Pokud je necháme kroužit jak chtějí, převládnou myšlenky negativní, protože ze všeho nejvíc člověka upoutává to, z čeho má obavy, co ho zneklidňuje, skličuje nebo co vyvolává jeho nespokojenost.

Proč je lepší kontrolovat vlastní myšlenky

O tom, co by doopravdy chtěli, mají lidé většinou jakousi nejasnou představu, přesně však vědí, co nechtějí.

Nechat negativní myšlenkový «kafemlejnek», aby si dělal co chtěl, znamená zahrávat si s negativním kyvadlem a vyzařovat energii o jeho frekvenci. A to je velmi nedobrý zvyk.

Je v našem zájmu nahradit tento neblahý zvyk zvykem prospěšným – vědomě kontrolovat vlastní myšlenky.

Pokaždé, když vaše mysl není něčím nějak zvláštť zaujatá, kupříkladu když jedete MHD, procházíte se, nebo děláte práci, která nevyžaduje zvláštní soustředění, záměrně uvádějte v chod pozitivní myšlenky. Nemyslete na to, čeho jste nedokázali dosáhnout, ale na to, čeho dosáhnout chcete a čeho dosáhnete.

Dejme tomu, že se vám nelíbí, jak bydlíte.

Říkáte si: «Už mě to tu fakt nebaví. Tenhle byt mi leze na nervy a nosí mi samou smůlu. Až se přesunu jinam, zvedne mi to pořádně náladu. Tady to prostě nesnáším!»

Zamyslete se, jestli s podobnými úvahami vůbec můžete dosáhnout toho, oč usilujete. Říkám vám rovnou, že ne. I když je přestěhování už hotová věc, čeká vás v novém bydliště kupa zklamání.

«Ale jděte, opravdu?», namítnete možná. «Když se odstěhuju z nějaké díry do přepychové vily, tak to platí taky?! Jaká zklamání by tam tak asi na mě mohla čekat?»

Tak o tohle si určitě nemusíte dělat starosti. Čím víc nepřízně zakoušíte vůči ubohému bydlení, které jste měli až doteď, tím více nečekaných nepříjemností na vás čeká ve vašem novém paláci. Budou to nepříjemnosti té nejrůznější povahy.

Kohoutky budou věčně rozbité, omítka bude opadávat ze zdí a zdi budou praskat, budou vás otravovat bezohlední sousedi, zkrátka a dobře bude tam vše, co bude odpovídat parametrům vašeho negativního vyzařování.

Nové či staré bydlení – jaký je v tom rozdíl?

Vždycky se najdou nové životní dráhy vybavené veškerým komfortem, kde se stejně jako dřív budete cítit nespokojení. Existují tisíce a tisíce variant přepychového bydlení, kde se vy budete cítit jako v pekle.

A jestliže se zatím nikam jinam stěhovat nemůžete, pak se vám vaše momentální bydlení bude tím spíš víc a víc protivit.

Důvodem je, že vůbec nejste naladěni na frekvenci takové životní dráhy, na níž na vás čeká bydlení vašich snů. V dané chvíli přemýšlete jen nad tím, co se vám nelíbí, vyzařujete negativní energii a ta se báječně hodí právě k té životní dráze, na níž se momentálně nalézáte.

A trčet na ní budete do té doby, dokud nezměníte frekvenci svého vyzařování. Dosáhnout toho není zas nic tak složitého.

Za prvé, smiřte se skutečností a zapomeňte na pocity nespokojenosti a nepřízně k realitě.

Vždycky a na všem se dá najít i nějaká dobrá stránka, nějaký důvod k malé radosti.

Vaše bydlení se vám nemusí líbit, ale mohli byste k němu alespoň pociťovat vděčnost, že se do něj můžete uchýlit.

Venku totiž fouká vítr a prší.

Ale dům vás před tímhle vším ochrání, zahřívá vás a drží v suchu. Nezaslouží si snad aspoň tohle trochu vděku?

Jestliže dokážete pociťovat vděčnost vůči tomu, co máte teď, jestliže cítíte lásku ke všem věcem, které jsou kolem vás, usnadňují a buď jak buď vám zpříjemňují život a pomáhají vám existovat, vyzařujete pozitivní energii.

Teprve potom budete moci, pokud o to budete stát, počítat se zlepšením svých podmínek. A až se skutečně budete stěhovat, určitě nezapomeňte poděkovat všemu, co vás až doposud obklopovalo. Dokonce i věci, které vyhazujete, si zaslouží díky.

V takových chvílích vysíláte do okolního světa pozitivní vibrace, které se vám dozajista vrátí.

Za druhé, myslete právě na to bydlení, které chcete mít.

To je poněkud těžší než rozčilovat se nad relitou, která vás v danou chvíli obklopuje. Ovšem cíl stojí nepochybně za to.

Co je lepší – reagovat navyklým způsobem na vnější podněty jako nějaká ústřice, nebo vyvinout jisté úsilí, zapracovat na sobě a své návyky změnit?

Prohlížejte si reklamní letáky a brožury s fotografiemi domů, bytů a jejich interiérů, choďte po obchodech, zkoumejte a vybírejte nábytek a všechny možné zařizovací předměty, soustřeďte všechny své myšlenky na to, co si přejete mít. Vždycky totiž nakonec máme to, co pevně ovládá naše myšlenky. Myšlenky se k nám vždycky vracejí jako bumerang.

Dala by se uvést ještě celá dlouhá řada příkladů toho, jak vám negativní přístup může zkazit život.


Chystáte se třeba na dovolenou někde v teplých jižních krajích. Tam, kde po většinu roku žijete, je teď opravdu psí počasí. Člověk jde po ulici, neví, jak se líp chránit před větrem a hnusným studeným deštěm. Je jasné, že z takového počasí opravdu nemáte radost.

Snažte se ale zaujmout alespoň neutrální pozici, která bude tohle destruktivní kyvadlo ignorovat. Jestliže totiž svůj odpor a zhnusení nad panujícím počasím aktivně vyjadřujete, pak jste kyvadlo akceptovali a rozhoupáváte ho ještě víc.

Říkáte si: «Ještě že už brzo jedu na jih, vyhřeju se na sluníčku a v teplém moři a tahle hnusná bažina mi bude ukradená!» Jenomže při tomhle přístupu absolutně nejste naladěni na tu životní dráhu, kde vás ty rajské požitky čekají. A taky si žádných neužijete. Že máte dokonce už koupenou letenku? No a co? Všehovšudy se ocitnete na místě určení, jenomže tam na vás čeká mizerné počasí nebo jiné nepříjemnosti. Všechno by se ale dalo upravit, kdybyste se vy sami naladili na pozitivní frekvenci.

Je evidentní, že nedopustit, aby na nás působila negativní energie, nestačí. Navíc k tomu ji ani nesmíme sami vyzařovat. Kupříkladu někomu v rozčilení pěkně hlasitě vynadáte. Můžete si být jisti, že jako důsledek se střetnete s nějakou nepříjemností nebo problémem. V tomto případě totiž parametry vašeho vyzařování vyhovují těm životním drahám, na kterých pociťujete podrážděnost a rozčilеní. A na ty vás to také zavede.

Na těchto životních drahách je hustota výskytu nepříjemností nadprůměrná. Určitě nemá smysl se uklidňovat konstatováním, že by snad k téhle nepříjemností došlo tak jako tak, že byste se jí stejně nemohli vyhnout. Nemám žádnou potřebu vám něco dokazovat nebo vás o něčem přesvědčovat.

Stačí, když budete sami sledovat, že po každé vaší negativní reakci následují nové a nové nepříjemné záležitosti.

Závěr z toho všeho je velmi jednoduchý a srozumitelný: vždycky se nalézáte na těch životních drahách, jejichž parametry odpovídají vašemu energetickému vyzařování. Když se necháte ovlivnit negativní energií, budete mít v životě nepříjemnosti.

Když negativní energii vyzařujete, vrátí se k vám jako bumerang v podobě dalších problémů.

Vadim Zéland

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
40 vět, které vám pomohou uspořádat si myšlenky
15 příkladů jak nahradit negativní myšlenky pozitivními