Tento dopis ředitele školy přiměl mnohé rodiče po celém světě, aby se zamysleli nad svým chováním


Jeden ředitel školy v Singapuru napsal rodičům svých žáků dopis, které vyvolalo na internetu velké vzrušení. V tomto dopise nastínil některé velice důležité pravdy, které neměly zůstat bez povšimnutí ani ze strany velmi tvrdohlavých rodičů.

O tato pravdivá a moudrá slova bychom se s vámi rádi podělili.

“Milí rodiče, vašim dětem brzy začnou zkoušky. A já vím, že budete silně znepokojeni nad otázkou, zda vaše děti u zkoušek uspějí.

Mějte ale na paměti toto: mezi žáky, kteří budou v této době skládat zkoušku, bude umělec, pro kterého jednou v životě nebude dokonalé ovládání matematiky nutností. Bude mezi nimi také podnikatel, pro jehož práci dějepis nebo anglická literatura nebudou mít prvořadý význam. Bude tam také hudebník, který nebude potřebovat chemii. Anebo sportovec, pro jehož budoucnost bude mít tělovýchova resp. sport větší význam než fyzika.

Bude velice dobré, pokud vaše děti absolvují zkoušky s dobrými výsledky. Pokud se to ale nepodaří, nechovejte se tak, abyste je zbavili sebedůvěry.

Řekněte jim, že je to normální, že je to prostě zkouška. A že se jim mohou v životě podařit věci, které budou znamenat mnohem více. A také by bylo na místě říci jim, že je budete mít rádi a nebudete je soudit bez ohledu na to, jakých výsledků u zkoušek dosáhnou.

Buďte tak laskavi a udělejte to – a pak prostě pozorujte, jak budou dobývat svět. Jedna nevydařená zkouška nebo horší známka jim nevezmou jejich sny ani jejich nadání.

A také vás prosím: doktory a inženýry nepovažujte za jediné šťastné lidi na zeměkouli.

Všechno nejlepší Vám přeje ředitel školy”.

All Singapore Stuff

=========
100+1 životních pravidel. Jak školní učitel zachraňuje svět před stresem.
Jak být šťastný. Rady nejžádanějšího učitele na Harvardu.