Síla přichází jen tehdy, když je vám dobře ve vlastní kůži


„Více odvahy je třeba k přiznání nejistoty než k jejímu zamaskování. Aby lidem důvěřoval, musí člověk mít mnohem více síly, než chce-li je ovládat. Abychom nenásledovali jen slepé instinkty, ale promyšlené zásady, musíme projevit mnohem víc mužnosti nebo ženskosti. Odolnost se projevuje především duchem, nikoli svaly a nezralou myslí.“ (Alex Karras)

Život není snadný. Jen těžká práce může člověka udělat šťastným. To ona mění sny v realitu. Proto se každá ráno snažte uběhnout o něco dál než včera a bojujte silněji než kdykoli předtím.

Občas se nám všechno tak docela nedaří. Čím rychleji to pochopíte, tím rychleji se po pádu dokážete postavit na nohy. Nikdy si nemůžete být stoprocentně jisti, že vám všechno vyjde, ale nepřestávejte na tom dělat. Pokud to nevzdáte, nakonec budete úspěšní. Snažte se z problémů dostávat tím, že na nich pracujete. Buď dosáhnete úspěchu nebo životní zkušenosti. Nemůžete prohrát.

Právě teď existuje spousta věcí, o kterých nevíte. Učit se člověk přestává teprve když přestane žít. Hledejte nové poznatky, přemýšlejte nad nimi a využívejte je.

Zítřek nemusí přijít ke každému z nás. Zrovna v tuhle chvíli si dost lidí na Zemi něco plánuje na zítřek a nevědí, že zemřou. Je to smutné, ale je to fakt. Využívejte svůj čas smysluplně každý den, každou chvíli a buďte za ně vděční.

Spoustu věcí neovlivníte. Utrácet čas, nadání a energii na věci, které není ve vaší moci měnit, vede jen ke zklamání, utrpení a stagnaci. Vynakládejte energii výhradně na to, s čím něco dělat můžete.
Informace ještě není znalost. Znalost přichází se zkušeností. Stokrát se můžete pokoušet objasňovat nějaký úkol, ale všechny ty řeči povedou jenom k filosofickému závěru. Abyste z něj získali nějaké poučení, musíte úkol pocítit sami na sobě..

Nemůžete být úspěšní, když nevyznáváte žádné hodnoty. Neutrácejte čas snahou být úspěšní, zkuste ho raději vynaložit na to, abyste se naučili něčeho si vážit. Až se naučíte vážit si světa kolem sebe, pak teprve dosáhnete úspěchu.

Někdo vždycky bude mít víc, než máte vy. Peněz, přátel nebo barevných fazolí ve sbírce, vždycky se najde někdo, kdo má něčeho víc než vy. Nemá význam, kolik čeho máte. Význam má snaha mít toho více.

Minulost nezměníte. Jak jednou prohlásila herečka Mariah Robinsonová, „Nikdo se nedokáže vrátit do minulosti a začít všechno znovu od začátku, ale každý si může hned dneska začít připravovat lepší konec.» Co se stalo, nezměníte, ale můžete na to začít jinak reagovat.

Jediný člověk, který vás může učinit šťastným, jste vy sami. Kořeny vašeho štěstí tkví ve vašem vztahu k sobě samému. Samozřejmě, že vnější objekty mohou nějak ovlivňovat vaši náladu, nejsou však konec konců tak důležité, jako to, kým jste uvnitř.

Vždycky se najdou lidé, kterým se nebudete zamlouvat. Nemůžete pro každého být bůhví čím. Ať děláte cokoli, vždycky se někde najde někdo, kdo smýšlí a jedná úplně jinak. Soustřeďte se tedy na to, co si z celého srdce přejete vy sami. Nic z toho, co si o vás myslí nebo říkají jiní lidé, nemá žádný význam. Všechno, co vás má zajímat je to, co si o sobě myslíte vy sami.

Nemůžete vždycky dostat to, co chcete. Mick Jagger svého času prohlásil: «Člověk nemůže vždycky dostat to, co chce, ale když se trochu snaží, dostane, co potřebuje». Podívejte se kolem sebe. Važte si toho, co máte teď. Spousta lidí nemá nic.

V životě se vám dostane toho, do čeho vložíte vlastní úsilí. Chcete-li být milováni, dávejte lásku. Jestliže si přejete mít přátele, buďte přátelští. A když si přejete být bohatí, naučte se všeho si cenit. Tak jednoduché to je.

Dobří přátelé přicházejí a odcházejí. Většina vašich kamarádů nebude vašimi přáteli na vysoké škole. A ti, s nimiž jste studovali, se nejspíš nestanou součástí vašeho profesního života. Málokdo z kolegů či přátel se bude s vámi nervovat při narození druhého dítěte. Ale někteří ano, A právě to jsou lidé, kteří jdou životem vedle vás a kterých je třeba si vážit.

Děláte-li každý den to samé, brzdíte svůj rozvoj. Pokud pořád děláte jedno a to samé, budete stále dostávat totéž. Osobní rozvoj a růst mohou nastat pouze když změníte svůj život a začnete se zabývat něčím novým. Takže: opusťte svoji komfortní zónu.

Nikdy se nebudete cítit zcela jistě, když se budete pouštět do něčeho nového. Jenomže nikdy se nikdo necítí úplně připraven právě v tu chvíli, kdy se před ním zjeví nová možnost. Většina velkých životních příležitostí člověka donutí opustit vysezené místo, vykročit ze zóny komfortu a známého prostředí. Na to není člověk nikdy připraven.

Zapamatujte si jednou provždy, že když se snažíte být někým jiným, ubližujete tomu, kým jste doopravdy. Síla přichází teprve tehdy, když se cítíte dobře ve vlastní kůži.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Co dělat, aby si k nám štěstí pospíšilo
Chceš-li být jako všichni – nebudeš nikým