7 závažných důvodů proč se častěji objímat

hugs

V soudobém světě jsme vystaveni mnoha stresům. Čelit se jim snažíme různými způsoby. Jedním z nejjednodušších a nejdostupnějších je obyčejné objetí. Vědecký výzkum prokázal, že objetím se člověk uvolní a cítí se šťastnější.

Seznamte se se sedmi důvody, pro které bychom se měli objímat co možná nejčastěji.

1. Pozvednout náladu

Pouhé ojeětí ve správnou chvíli je skutečně schopno změnit den k lepšímu a příznivě ovlivnit lidské chování. Objetím se dělíme o kladné emoce a nejenom že pomáháme tomu, kdo to potřebuje, ale stejně tak se sami nabíjíme kladnou energií.

2. Zmírnit bolest

Při objetí se v organismu uvolňuje hormon oxitocin, zmírňující v ženském organismu pocity bolesti během porodu. Když se objímají, lidé zapomínají na to, co jim působí bolest a soustřeďují se na přítomný okamžik. Celkově se více zaměří na kladné stránky života.

3. Pokles tlaku

Nejenom rozum, ale celé vaše tělo objetím získává. Při objetí předávají receptory v kůži prostřednictvím nervových zakončení signály mozku. Pocit bezpečí se přenáší do celého těla, zklidňuje se srdeční rytmus a normalizuje se tlak.

4. Zdravé srdce

Výzkumy ukázaly, že u lidí, kteří se vyhýbají kontaktům se svými blízkými nebo se s nimi dlouho neviděli, se oproti obvyklému stavu zvyšuje tepová frekvence. Srdce těch, kdo se s blízkými často objímají, bilo naopak klidně. To samozřejmě zvyšuje šance na dlouhý a šťastný život.

5. Zvýšení sebevědomí

Během objetí naše sebevědomí vzrůstá a důležitost názorů jiných lidí klesá. Obavy nás zneklidňují podstatně méně, neboť lidé, kteří se objímají, mají celkově pozitivnější vztah k životu. Mechanismus tohoto působení je dobře pozorovatelný na dítěti objímajícím milovaného plyšového medvídka. Cítí se v bezpečí a začíná se uklidňovat. Tato reakce je v nás uložena na úrovni instinktů a třebaže si to neuvědomujeme, pomáhá nám v nejrůznějších životních situacích.

6. Harmonický vývoj dětí

Od narození pomáhá objímání dítěti ve zdravém a šťastném růstu. Čím větší citovou podporu dětem zajistíme, tím jsou psychicky stabilnější ve svém starším vývoji. Výzkumy dokazují, že mezi počtem objetí v dětství a schopností dospělého čelit stresovým situacím a navazovat vztahy s dalšími lidmi existuje přímá souvislost. Objímejte své děti častěji, přinese to užitek vám všem.

7. Zdravá nervová soustava

Objetí má uklidňující účinek. To je prospěšné nejen pro srdce, ale také pro nervovou soustavu. Objetím uvolňujeme nervy a snižujeme napětí, které nám často ztěžuje život.

Nezapomínejte se častěji objímat! Objetí nic nestojí, je každému dostupné a přitom velmi prospěšné. Honem běžte někoho obejmout!

Power of Positivity

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Proč s věkem ztrácíme přátele
Třicet šest otázek vedoucích k lásce