Pokud se vám někam nechce jít, NECHOĎTE!


Pokud se vás zmocnil pocit, že byste někam raději jít neměli, zkrátka tam nechoďte. A nechcete-li s někým mluvit, nemluvte s ním.

Nechcete někam jet nebo letět – raději tu cestu zrušte. Nerozjímejte nad argumenty, nehledejte výmluvy a nepřesvědčujte sami sebe.

Neraďte se se svými blízkými, protože toto nechtění je zvláštní a nedá se vysvětlit slovy.

Všechno uvnitř vás se protiví: NECHCI! Moudří lidé tomuto pocitu důvěřují a řídí se jím.

Ano, pokud odřekneme nějakou cestu, budeme si nejspíš nadávat. Složená záloha propadne. Neuvidíme něco zajímavého a pěkného. Přijdeme o nové zážitky. Ale věřte, někdy je zkrátka lepší zůstat sedět doma.

Intuice neklame, intuice je daleko starší než rozum a úsudek. Díky intuici přežili naši předkové hrozné a nebezpečné časy. A narodili jsme se a žijeme my. Opravdu je lepší moc neuvažovat a nenutit se, neodmítat předtuchu a další neobvyklé, zvláštní jevy.

Vzpomeňme na „Červené světlo“ Agathy Christie. Věděla, o čem píše. Byl to čínský filosof Lao-c, kdo prohlásil: „Síla intuitivního chápání tě bude ochraňovat od zla do konce tvého života.“ A Albert Einstein řekl: „Jediná skutečně hodnotná věc je intuice.“

Věřit svému nechtění je třeba. A je to velmi důležité. Ještě stihnete všechno. Pojedete nebo poletíte později. Ale nepokoušejte osud.

Neodmítejte hlas svojí intuice.

=========
10 hloupostí, kterých budete za 10 let litovat
Oshovy rady pro štěstí