Pizzerie, v níž to mají pěkně polepené…

pizza2
Na první pohled zcela obyčejná americká pizzerie ve Filadelfii, která nese název Rosa´s Fresh Pizza, vás patrně při pohledu zvenčí ničím nepřekvapí. Takových pizzerií k rychlému občerstvení musí být přece ve Státech stovky, řeknete si. Když však vstoupíte dovnitř, určitě vás zarazí stovky na zdi vylepených papírků. A důvod, pro který tam jsou, vás zaručeně přímo ohromí.

Majitel podniku Mason Wartman začal se svou činností asi před rokem. Tehdy se ho jeden ze zákazníků zeptal, jestli by mohl kousek pizzy koupit pro bezdomovce. “Jistě”, odpověděl majitel a podle svých slov doběhl do nejbližšího obchodu a za inkasovaný dolar zakoupil lepicí papírky. Jeden rovnou přilepil na zeď a poznamenal na něj, že pro bezdomovce byl zakoupen jeden kousek pizzy. Po 9 měsících už bylo takto předplaceno neuvěřitelných 8 400 kousků pizzy. Za každý kousek dárci zaplatili jeden dolar a poté dostali možnost umístit svůj lísteček na zeď pizzerie.

Zvěst o tom se samozřejmě rychle rozšířila v komunitě filadelfských bezdomovců. Každý den se před pizzerií údajně sejde 30 až 40 lidí bez domova, kteří prosí o kousek jídla. Majitel podniku směle prohlašuje, že ještě nikdy nikoho z nich neodmítnul, a to právě díky množství darovaných dolarů a předplacených kousků pizzy. Jak můžete vidět na obrázku dole, některé vzkazy zanechali i ti, jimž se tak dostalo pomoci.“Chci prostě jen poděkovat každému kdo něco v Rose´s daroval, a dal mi tím místo, kde se můžu každý den najíst. A taky možnost dostat se zpátky na vlastní nohy. Zítra nastupuju do nové práce! Každý si přeje změnit svět, ale aby se to stalo, musíme změnit hlavně sebe. A pizzerie Rose´s je toho skvělým příkladem. DĚKUJI VÁM!”, stojí v dojemném vzkazu.

pizza1
Tento úžasný nápad jednoho vynalézavého člověka je krásným dokladem, že stačí opravdu málo abychom zásadně pomohli někomu, kdo to skutečně potřebuje. Více takových nápadů!

Michal Benatzky 
Foto – sunnyskyz.com

=========
«Zavěšený kafe» – překrásný zvyk
Bumerang Laskavosti