Neuvěřitelná reakce na manželčiny fotky z photoshopu

photoshop

Texaská fotografka Victoria Hulton nafotila snímky pro jistou Američanku. Šlo o ženu po čtyřicítce, v docela dobré formě. Ovšem stejně jako většina žen i ona měla prosbičku. Tu a tam fotky vylepšit. Tady tohle, tuhle zas tamto, zamáznout celulitidu, povolenou kůži, vymazat nějaké ty faldíky a vrásky.

Fotky chtěla ta žena darovat manželovi k Vánocům. Byli spolu už skoro dvacet let, tak si říkala, že aby znovu zažehla jiskru, dá mu ty snímky. Proto také na nich chtěla vypadat dokonale. Když ovšem manžel album otevřel, ustrnul… A potom napsal fotografce opravdu dojemný dopis, který na síti nasbíral více než čtyři a půl tisíce lajků a více než tisícpětsetkrát byl sdílen.

«Zdravím Vás, Viktorie,

píšu Vám, protože jsem nedávno dostal album s Vašimi fotografiemi mé ženy. Nechci, abyste si myslela, že jsem snad s Vaší prací nespokojen… Dalo mi to však jistou látku k přemýšlení, o niž bych se s vámi rád podělil.

Jsme se ženou už osmnáct let, máme dvě krásné děti. Během té doby jsme zažili mnohé vzlety a pády a myslím – ne, VÍM, že moje žena si tyhle fotky nechala u Vás udělat, aby znovu zažehla jiskru, jak se říká… Někdy tvrdí, že už ji nepokládám za přitažlivou a že by si ani nestěžovala, kdybych si našel někoho mladšího.

Když jsem to album otevřel, moje srdce zaúpělo. Ty fotky, jakkoli jsou velmi zdařilé a Vy jste nepochybně velmi talentovaná fotografka, to není moje žena. Odstranila jste každou chybičku… A i když jsem přesvědčen, že to ona Vás požádala, abyste je odstranila, musím konstatovat, že tím bylo také odstraněno všechno, co tvoří náš život. Když jste vyretušovala povolenou kůži, vyretušovala jste stopy po narození našich dětí. Vymazala jste vrásky a vymazala jste tím dvě desetiletí našeho smíchu i našich žalů. A když jste odstranila stopy celulitidy, odstranila jste tím její vášeň pro sladké a všechny ty dobroty, které jsme za ta léta spolu snědli.

Neříkám Vám to proto, abyste cítila vinu, dělala jste zkrátka svoji práci, chápu to. Vlastně Vám píšu, abych Vám poděkoval. Když jsem ty fotky uviděl, uvědomil jsem si, že manželce opravdu málo říkám, jak moc ji mám rád. Takovou, jaká je. Slyší to tak zřídka, že si nejspíš myslela, že bych si přál, aby vypadala přesně tak, jako na těch snímcích z  photoshopu. Musím se chovat líp. Do konce svých dnů ji budu milovat v celé její nedokonalosti.

Děkuji za připomenutí».

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Promluva tanečního mistra – jak si zamilovat své tělo
«Nahá» pravda o mém těle