Kdo celý den pracuje, nemá kdy vydělávat peníze

shaefer-big

Bodo Schaefer je úspěšný finanční podnikatel, v řadě evropských zemí velmi známý kouč osobního růstu a motivační řečník, autor mnoha knih o finančním koučinku, oblíbený organizátor workshopů věnovaných time-managementu.

Uvádíme některé citáty Bodo Schaefera, které by vás mohly inspirovat :

 1. Při bližším pohledu zjistíme, že úspěch je pouze výsledkem tvrdé práce a pečlivé přípravy.
 2. Pokud jste se rozhodli něco udělat, ale nepustili jste se do toho do 72 hodin od rozhodnutí, pak s pravděpodobností 85% se do toho nedáte nikdy.
 3. Kdo něco dělá, očekává úspěch. Kdo něco „zkouší“, očekává komplikace. Poloviční úsilí nepřináší poloviční výsledek, ale výsledek nulový.
 4. Kdo celý den pracuje, nemá kdy vydělávat peníze.
 5. Největší talent spočívá v umění nalézt motivaci pro své vlastní jednání.
 6. Finančního blahobytu nelze dosáhnout bez finanční skromnosti a plánování výdajů. Finanční svobody dosáhneme cestou finančních omezení.
 7. Raději špatně začít než dobře nedělat nic.
 8. Myslete na své zdraví. Bez dobrého zdraví není úspěch možný. Bohatství vám nepřinese radost, když nebudete zdraví.
 9. Raději jít k cíli rychlostí želvy, než rychlostí světla vymýšlet důvody, proč stojíš na místě.
 10. Vezměte svého oblíbeného koníčka a založte si na něm kariéru.
 11. K dobrým výdělkům jsou nezbytné dobré znalosti. Snažte se neustále se učit, číst a rozšiřovat si obzory. Hlupáci mohou mít úspěch jen v loterii, a to nebývá moc často.
 12. Bohatství není to, co jste utratili v kasinu, restauraci, v lázních nebo v obchodě. Bohatství je to, co jste si dali stranou a uspořili.
 13. Jednou mají úspěch pouze hlupáci. Ti chytří ho mají vždycky.
 14. Nejste zodpovědní za každou událost. Ale vždycky jste zodpovědni za svou interpretaci událostí a za svoji reakci na ně.
 15. Sedět a čekat na zázrak je stejně hloupé, jako kdyby sportovec doma sledoval Olympijské hry v televizi a doufal, že na nich vyhraje zlatou medaili.
 16. Peníze mají vždycky právě ten význam, kterým jim přikládáme.
 17. Samy o sobě peníze nikoho šťastným nebo nešťastným neudělají. Nejsou ani dobré, ani špatné. Šťastný člověk bude s penězi ještě šťastnější. Pesimista, který ze všeho dělá problém, získá s penězi další problémy. Peníze odhalují charakter majitele. Jsou jako zvětšovací sklo.
 18. Nikdo se nestane bohatým jenom díky tomu, že hodně vydělává. Bohatí jste pouze tehdy, můžete-li žít z úroků svého kapitálu, bez toho, že byste museli pracovat: tehdy, když peníze pracují za vás.
 19. Zásadní pravidlo: nikdy se neřiďte radou člověka, který není tím, kým byste se vy sami rádi stali.
 20. Žít bez odpovědnosti znamená upadnout do stavu bezmocné oběti. Znamená to žít podle pravidel, která vám stanovili jiní.
 21. Většina lidí přeceňuje to, čeho jsou schopni dosáhnout za rok, a nedoceňuje to, čeho mohou dosáhnout za deset let.
 22. Vidíme růže, ale nevšímáme si trnů. Vidíme úspěch, ale ne cestu k němu. A nevnímáme cizí nezdary. Byli bychom ohromeni, kdybychom zjistili, jak tvrdě svůj úspěch připravují tzv. „šťastlivci“.
 23. Existuje zásadní rozdíl mezi hrou, kterou hrajete tak, abyste neprohráli, a tou, v níž chcete vyhrát.
 24. Neplatí vám tolik, kolik si zasloužíte? Nene, jestliže za takové peníze pracujete, tak si je zasloužíte. Pokud vás něco neuspokojuje, změňte práci, způsob života, změňte sebe sama.
 25. =========
  Děti Matrixu. 8 příběhů moderního otroctví.
  Jak několikanásobně zvýšit své příjmy?
  9 kroků k dosažení ohromujícího úspěchu