Jak začít nový rok z čistého listu

Spisovatel Paolo Coelho o tom, jak uzavřít tento rok a začít v tom novém žít z čistého listu.

Nechte minulost v minulosti. Nepokoušejte se držet se nějaké situace nebo nějakého člověka. Budete-li příliš dlouho protahovat nějakou životní etapu, nedokážete najít štěstí a smysl v etapě nové.

Můžete si samozřejmě říci, že další krok neuděláte, dokud nepochopíte, proč to, co se dřív zdálo důležité a neměnné, ztratilo teď smysl. Takový postoj k situaci však bude pouze vyčerpávat vás i vaše blízké.

Všechno pomíjí a minulost musíme nechat odejít, ať je to jakkoli těžké.

Všechno v tomto viditelném světě je odrazem toho, co se děje v našem srdci. Pouze když se zbavíte pocitů, které vás tíží, uvolníte místo novým prožitkům.

Nechte minulost jít. Zbavte se jí. Nezapomínejte, že proti prohře není nikdo pojištěn. To hlavní je jít dál.

Nečekejte žádnou odměnu, nečekejte, že někdo ocení vaše snažení nebo vaše city. Přestaňte lpět na stále stejných myšlenkách, přestaňte myslet na to, co jste ztratili, jenom vám to otravuje život.

Nic není víc nebezpečné než popírání faktu, že vztah došel svého konce, nebo rozhodnutí stále odkládat v očekávání vhodného okamžiku.

Abychom mohli začít z čistého listu, je třeba etapu, kterou jsme prošli, zanechat v minulosti. Ne snad z pýchy nebo slabosti, ale prostě proto, že už se do vašeho života nehodí. Řekněte si, že minulost se nedá vrátit. Ano, zní to banálně, přesto je velmi důležité to udělat.

Přestaňte žít minulostí a začněte žít přítomností.

=========
Důležité roky vašeho života
Jak začít nový život, když je vám čtyřicet