Jak nepodléhat cizím emocím?


Lidé si mohou navzájem předat nejenom infekci, ale také náladu. Emoce jsou velmi nakažlivé. Čím více lidí kolem je, tím pozorovatelnější je tento efekt emocionální indukce.

Praktická bioenergetika: prostředky emoční ochrany

Každý už zakusil „nákazu smíchem“. V tiché třídě plné žáků je to zákonitý zjev, stačí, aby se začal smát jeden jediný. V soustředěně pracujícím kancelářském kolektivu způsobí jediný smějící se člověk hotovou lavinu výbuchů smíchu. Je známo, že kladné emoce prodlužují život. Už je to tak zařízeno, že v každé společnosti se najde bavič, někdo, kdo vypráví veselé historky a anekdoty a zvedá jimi všem náladu. Také rozhovor se zamilovanými člověku dodá náladu. Jejich sálající cit ovlivní všechny kolem a očistí jim duše.

Emoce jsou nakažlivé

Předávají se však nejenom kladné emoce a psychické stavy, ale také negativní. Agrese, strach, úzkost, zloba, závist… A i když se má za to, že člověk potřebuje k životu všechny city, dlouhodobé setrvání v negativních emocích narušuje jeho energii a záporně se projeví na celém organismu. Přísloví tvrdí, že v každém stádu se najde jedna prašivá ovce a přesně tak se v každém kolektivu najde člověk vyzařující negativitu. Jeho negativní energie nakazí ostatní agresivitou a zlobným naladěním.

Jak se bránit takové negativitě? Můžete samozřejmě použít nejrůznější amulety ochraňující vaši auru před útoky. Je však třeba naučit se bránit se útokům negativity tak říkajíc bez výzbroje. K tomu je třeba posílit svoji emoční imunitu.

Vznést se od problémů do oblak

Naučte se nahlížet situaci objektivně. Už jste nejspíš zažili pocit, že to, co se děje, se vlastně neděje vám. Podobná psychická obrana se zapojuje automaticky v případech velmi silného stresu, tragédií, mimořádných otřesů. V podobných chvílích se člověk nachází ve stavu naprosté ochablosti, v jakémsi transu. Tento stav blokuje emoční výbuch a nedovolí informaci pronikající do mozku způsobit škody. Podobný změněný stav je možné vyvolat i uměle. Jestliže cítíte podráždění z přítomnosti „špatného“, to jest negativitu vyzařujícího a šířícího člověka, představujte si sami sebe, jak se vznášíte nad probíhajícími událostmi. Pomůže vám to ochránit se před „nakažlivou“ negativitou a uvést svou energii do rovnováhy.

Energetičtí upíři se vědomě i podvědomě snaží vyvést lidi z rovnováhy, aby si „pochutnali“ na jejich energii. Nedejte se jimi oklamat a nedovolte jim manipulovat svým vědomím. Dokud se nacházíte v energetické rovnováze, nemůže vám žádný upír způsobit škodu. Pokud získáte dojem, že vás dotyčný zkouší „umluvit“, pokud se ho chcete co nejrychleji zbavit, tak zkrátka a jednoduše odejděte. Pokud to nemůžete udělat, neposlouchejte, co povídá. Obvykle jsou řeči těchto lidí plné hrůzostrašných situací, aby vyvolali v posluchači soucit nebo hněv. „Létejte si v oblacích“, poslouchejte na půl ucha. Upír vycítí, že z vás nebude mít užitek a začne hledat jinou oběť. Toto vše platí i pro virtuální kontakty na sociálních sítích.

Humor je zbraní vhodnou pro každou příležitost i čas

Humor je tím nejsilnějším ochranným štítem proti emoční nákaze. Jestliže všechno obrátíte do vtipu, do legrace, nedokáže vámi nikdo manipulovat, nebude schopen poškodit vaše éterické tělo a organismus jako celek. Každou situaci lze podat v humorném duchu. Přitom své humorné představy nemusíte ventilovat, stačí, uvidíte-li je před svým vnitřním zrakem. Jakákoli hrozivá nebo chmurná informace, se kterou ten druhý přichází, se tak změní ve svého druhu komickou záležitost a nabude parodické formy. Představujte si ji třeba jako kreslený film. Při určité nevelké snaze si můžete tento postup natrénovat tak, že se k němu budete uchylovat automaticky, jakmile vycítíte, že partner v rozhovoru se pokouší vyvolat ve vás záporné emoce.

Snažte se jednat v předstihu. Nečekejte, až vás někdo z pracovního kolektivu nebo v nějaké společnosti bude chtít zatížit nějakou truchlivou informací a přimět vás k prožívání negativních emocí. Vytvořte atmosféru nenucenosti, vyprávějte nějakou zábavnou historku nebo anekdoty. Okamžitě tak vznikne pozitivní atmosféra, kterou není tak snadné zvrátit a změnit v opak.

=========
Naučte se odmítat bez pocitu viny
Vysoce citliví lidé: 13 kroků k porozumění