Jak lidi ve skutečnosti vypadají

massage-big

Jako masér pracují už spoustu let. Lidi se přede mnou dávno svlékají. Vím už předem, jak budete vypadat pod oblečením. Stačí mi zběžný pohled, abych si vás představil u sebe na stole..

Můžeme začít tím, jak nevypadá nikdo: neexistují lidé podobní obrázku v časopise nebo  filmovému záběru. Dokonce ani modelky tak nevypadají. Prostě nikdo. Hubení lidé vypadají trošku kostnatě, jakoby v nich bylo něco nedokončeného, a to působí velmi přitažlivě. Nemají však krásná kulatá prsa a hladký oblý zadek. Jestli máte pěkná kulatá ňadra a zadeček, budete určitě mít i pěkné kulaté bříško a oblá stehna. Jinak to nebývá . (A to je taky velmi přitažlivé.)

Ženy mají celulitidu. Všechny. Ty důlečky jsou velmi roztomilé. Není to vůbec žádný defekt, žádný zdravotní problém. Je to přírodní důkaz toho, že nejste zpracována Photoshopem.

Muži mají ošklivé zadky. Samozřejmě, že většina mých klientek jsou ženy, ale někdy přece jen vidím mužský zadek a říkám si: no teda… a to je všechno? Jsou vyzáblé a nepevné a musíte na ně vyvíjet mnohem menší tlak, jinak je to lidem nepříjemné.

Dospělí lidé se scvrkávají. Bez ohledu na to, jací jsou sportovci. Každých deset let jste o něco víc scvrklí. A všechny tkáně jsou povislé. Objevují se vrásky. Nechápu, kdo si vymyslel, že vrásky mají jenom staří lidé. Jakmile dospějete, začínají se objevovat vrásky a s věkem se to stále zrychluje. Přece chceme prožít dlouhý život, ne?

Každý člověk vypadá na masérském stole moc pěkně. To je pravidlo, které nemá vyjímky. Po prvním těžkém vydechnutí, s první úlevnou myšlenkou: „Už nemusím držet figuru, už jsem v bezpečí“, začíná každý člověk svítit, zářit. Po několika minutách vydává celé jeho tělo záři. Ta naplňuje místnost, prohřívá ji a zároveň naplňuje maséra. Říká se, že maséři jsou starostliví lidé. Myslím, že to tak je. Líbí se nám starat se o druhé, rádi o ně pečujeme a obvykle jsme také velmi citliví. Ale abych se vám přiznal: já masáže dělám kvůli tomu záření.

Řeknu vám, jak lidi ve skutečnosti vypadají: jsou podobni plamenům ohně. Nebo hvězdám na čisté obloze někde nad divočinou.

Dale Favier, masér

=========
Dopis pozůstalým. Radujte se ze života.
Bumerang dobra. Všechno co vykonáš, se ti vrátí.
Byznys, který devět žen tajilo 30 let