Deset mini seriálů, na které prostě nejde nekoukat

Někdy není nálada dívat se rovnou na celý film. A co třeba seriál složený z kratších příběhů? Vyzkoušejte některý z naší nabídky.

Lucifer (2016)

1

Lucifer se v pekle už vážně nudil. Prostě ho to otravovalo. Takže rezignoval. A zamířil rovnou do Los Angeles, jehož zlaté šílenství, lesk a koncentrace krásy ho vyloženě vábí. Aby se nenudil i tady, pomáhá policii chytat kriminální živly. Sarkasmus a ironie hlášek hlavního hrdiny vás nepřestanou bavit po celých čtyřicet minut jednoho dílu, nehledě už na to, že představitel tohoto satanáše – Tom Ellis – je opravdový sympaťák.

Sherlock (2010)

2

Co se stane, když je Sherlock Holmes na stopě zločinu v Londýně počátku 21. století? Říkáme rovnou: bude to napínavé, bude to mít říz a patřičnou dávku anglického humoru. Možná nebudete po protagonistech v noci vzdychat do polštáře, zato se budete báječně bavit.

Kmotr (1977)

3

Každý, kdo miluje film – a snad i ten, kdo film nemiluje – pokládá zfilmovanou trilogii o mafiánské rodině Corleonů za legendu, za jeden z nejlepších výtvorů filmové branže všech dob. Dílo Francise Forda Coppoly je dokonalý klenot. V roce 1977 se NBC rozhodla nejenom sloučit první dva původní díly, ale navíc ještě vložit scény, které do celovečerního formátu zařazeny nebyly. Vznikl tak miniserál o celkové délce kolem 5 hodin. Neztratil nic z fascinující úrovně celovečerních filmů.

Titanic (1996)

4

Tento film o rok předeběhl přeslazený Cameronův bombastický trhák. Více se soustřeďuje na lidská dramata odehrávající se na palubě nejluxusnějšího parníku své doby. Catherine Zeta-Jones v jedné z hlavních rolí.

Pokoj č. 10 (2006)

5

Šestidílná americká minisérie je něco mezi Sci-fi, fantasy a akční detektivkou. Hlavní místo v ní náleží záhadnému pokoji č. 10, který v naší časové rovině neexistuje. Jsou v něm uloženy předměty mající zvláštní schopnosti. Mizejí z něj věci, které do něj nepatří. Detektiv Miller náhodně přišel ke klíči od pokoje. Rád by se ho zbavil a vedl dál svůj obyčejný život. Jenomže z pokoje nezmizely jen věci do něj neprávem přinesené. Zmizela také Millerova malá dcera…

Kennedyové (2011)

6

Vyprávění o jedné z nejvlivnějších amerických rodin. Politické intriky, boj o moc a konec konců obyčejní lidé, ovšem ovlivňující osudy světa.

Hatfieldové a McCoyové (2012)

7

Skutečná historie nepřátelství dvou rodin, které začalo za občanské války, trvalo po třicet let a div nezpůsobilo vojenský konflikt mezi státy Kentucky a Západní Virginia. Heslo zní: „Nikdy neodpouštět. Nezapomínat“. Připomíná, že žádný Romeo ani Julie tu neměli místo. Leda by každý z nich měl po kapsách aspoň dva revolvery.Drsná vizitka USA té doby. Minisérie 3×95 minut

Vzpomínky Casanovy (2005)

8

Třikrát padesát osm minut britského seriálu o Casanovovi v roce 1798, kdy dožíval jako knihovník na zámku Duchcov Františka Adama, synovce vévody Valdštejna. Je to vtipné, dá se na to dívat – zejména na Casanovu v mladém vydání – a pobavíte se. I přesto, že Britové jaksi zapomněli, kde že to velký svůdník dožíval. Trochu se vnucuje srovnání s československým filmem Poslední růže od Casanovy režiséra Václavy Kršky z roku 1966, duchaplného, romantického a lehce komediálního filmu, který sice neměl tak bohatou výpravu a barevnost, zato mu však chyběla jakákoli povrchnost.

Pilíře Země (2010)

9

Kanadský seriál 8×50 minut, představující Anglii 12. století. Znalci sice doporučují raději si nejprve přečíst předlohu Kena Folleta, věříme však, že seriál má potenciál zaujmout i bez této předchozí znalosti. Velmi slušné herecké obsazení.

Politická hra (2012)

10

Sigourney Weaver, bývalá první dáma, pracuje jako státní tajemnice současné hlavy státu. A nemá to jednoduché. To ji ovšem nemůže překvapit…

=========
12 zajímavých filmů založených na skutečných událostech
13 filmů vhodných pro odpočinek po vypjatém dnu