«Černá kostka»: likvidace složitého životního problému

Uvnitř kostky leží to nejpřijatelnější rozhodnutí vašeho života. Někdy však můžete od podvědomí uslyšet něco, co jste slyšet nechtěli…

Jste ve složité situaci?

To se stává. Člověk si v životě nemůže být před ničím jistý. A bývají případy, že ho něco zavalí jako betonová deska, kterou snad nic na světě nedokáže pohnout.

Nevěřte tomu.

Existuje jeden prastarý a velmi účinný způsob likvidace složitých životních problémů – metoda «černé kostky».

Jak se rozhodnout v těžké situaci.

Příroda nás vybavila skrytým zdrojem, na který ovšem člověk zapomíná prakticky ihned po tom, co přijde na svět.

Tímto zdrojem je podvědomí.

Naši dávní předkové na rozdíl od nás o tomto zázračném zdroji věděli a uměli ho využívat. Dokázali uslyšet hlas svého podvědomí, a jednali proto v souladu se svým srdcem i duší, aniž by opomíjeli základní životní skutečnosti.

Zkusme se obrátit ke zkušenosti svých pra-pra-pra-předků a počínat si stejně jako oni.

Pokud máte nějaký složitý problém, s jehož řešením si nevíte rady, použijte tento způsob a uvolněte své podvědomí. Pomůže vám problém vyřešit.

Dveře do podvědomí se nejvíce otevírají ve spánku, musíte tedy tento postup uplatnit před spaním. Když člověk spí, jeho podvědomí je vzhůru a plně aktivní.

To hlavní je umět zaslechnout a porozumět jeho poselství.

Tento postup provádějte o samotě, v tichu a klidu. Vypněte rádio, televizi i přehrávač, ztlumte zvuk telefonu. Nesmí vás rušit ani žádné vzdálené zvuky.

Nemusíte nutně ležet, zaujměte zkrátka nějakou pro vás co nejpohodlnější pozici.

Zavřete oči. Postupně nechte odplynout všechny myšlenky a naslouchejte tichu.

Soustřeďte se na ticho. Poslouchejte, jak šumí, jak se vlní. Jeho šum zaplňuje vaši mysl. Jeho vlny se vám rozlévají v hlavě. Postupně ten šum nahrazujte vlastními pozitivními myšlenkami. Nemyslete na problém, ten ponechte stranou. Myslete na něco hezkého. Vždyť i v té nejtěžší životní situaci člověk najde něco pěkného, na co může myslet. Co je na hony vzdáleno rovině problému a má přímo opačnou povahu. Je to milé a příjemné.

Vyhodili vás z práce?

Myslete na to, že teď alespoň budete mít více času na svoji dceru nebo syna. Jsou tak hodní, tak roztomilí… Zkrátka najděte i v té mizérii něco, co vám dělá radost.

Tímto způsobem naladíte svou duši i podvědomí na stejnou vlnu. Mozek se ponoří do pasivity a rozum bude ustupovat do pozadí.

Přesně na hranici úplného odpojení mysli si musíte zcela zřetelně představit černou kostku. Se všemi jejími hranami, kvalitou povrchu a rozměry.

Kostka se vám otáčí před očima (pokud je máte zavřené) a předvádí vám své hrany a vrcholy. Nyní si představte, že právě uvnitř této kostky se ukrývá váš problém.

V myšlenkách vezměte kostku do rukou.

Je zcela uzavřená, hrany jsou naprosto nepohyblivé, nemá žádná «dvířka». Její černota působí bezedně. Otáčejte kostkou v rukách, hlaďte ji prsty, ohmatávejte ji a pokuste se složit – přesněji spíše otevřít – hlavolam. Ta kostka existuje a existuje také její řešení.

Zatím jste ten hlavolam nevyřešili, ale řešení má a vaše řešení se skrývá v kostce. Je to jako Rubikova kostka.

Otáčejte, obracejte ji, dívejte se na její hrany, hledejte, čím se liší jedna od druhé, dotkněte se bříšky prstů všech vrcholů této krychle.

Nemyslete na problém, myslete jen a jen na to, jak otevřít tuhle kostku, protože řešení problému leží uvnitř.

Manipulací s kostkou a pokusy najít řešení rébusu se doťukáváte k vlastnímu podvědomí.

Zabývejte se hlavolamem dost dlouho. Ať je vaše klepání na dveře podvědomí co nejhlasitější, co nejvíc naléhavé a monotónní.

Klepejte a bude vám otevřeno!

Nečekejte, že řešení se dostaví po jediném pokusu.

Nezapomínejte, že nemluvíme o nějaké hlouposti, ale o závažném problému.

Takový jedním rázem nerozlousknete.

Pokračujte v pokusech doklepat se na svoje podvědomí.

Každý večer postupujte stejně a jednoho krásného rána si jasně uvědomíte, že jste hlavolam rozluštili, kostka se podvolila vašemu přání a v noci se otevřela.

To, co odhalíte, je to nejlepší řešení, ať už se vám zamlouvá nebo ne. Uvnitř kostky leželo nejpřijatelnější řešení vašeho života. Někdy se opravdu můžete od svého podvědomí dozvědět něco, o co jste nestáli.

Například, že nějakého člověka máte nechat jít a nehledat všechny možné způsoby, jak ho zadržet.

Nehádejte se se svým podvědomím. Byla by to hloupost.

A nezapomeňte, že na podvědomí nikdy nesmíte spěchat.

Samo ví nejlíp, kdy je ta pravá chvíle otevřít vám dveře a poskytnout vám správné odpovědi.

Pokud se naučíte obracet na vlastní podvědomí a stane se vám to každodenní praxí, dokážete zároveň zásadním způsobem změnit svůj život k lepšímu.

Budete se pak ke svému podvědomí umět obracet nejenom před spaním, budete s ním moci rozmlouvat kdykoli během dne a v jakékoli situaci.

Klepejte – podvědomí je vždycky doma a čeká na vaši návštěvu. Pohostí vás koláčem, jehož náplní jsou ty správné odpovědi na vaše otázky.

=========
11 způsobů jak přestat všechno zbytečně komplikovat
Dvanáct jednoduchých životních zákonů