Celý rozdíl spočívá v jedné hodině

Uvádíme překlad nevelkého článku amerického motivačního řečníka a autora světových bestsellerů Briana Tracyho o tom, jak je důležité se stále učit.

Víte, že jedna hodina denně věnovaná sebevzdělávání vás během tří let přivede na vrchol v té oblasti, které se věnujete?

Zamyslete se nad následujícím. Dostali jste se tak daleko, jak jen to šlo s tím, co už znáte. Jakýkoli další pokrok tedy vyžaduje, abyste se učili a praktikovali něco nového.

Snaha neustále se učit.

Jednou z vlastností lídrů a vysoce produktivních lidí v jakékoli oblasti je snaha o ustavičný osobní a profesionální rozvoj. Sami sebe vidí jako „produkt v procesu zpracování“. Nikdy neusínají na vavřínech a vždycky usilují o ještě vyšší vrchol poznání problematiky a jejímu porozumění.

Dosáhnout vrcholu během pěti let.

Už před mnoha lety prohlásil proslulý americký motivátor Earl Nightingale, že všechno, co je v jakékoli zvolené oblasti zapotřebí, je hodina učení denně. Jedna hodina denně vás na vrchol ve vámi zvoleném oboru přivede během tří let. Za pět let získáte proslulost v rámci své země. Za sedm let se pak můžete stát jedním z nejlepších světových odborníků v oboru, kterým se zabýváte.

Čtěte všechno, co se dá.

Čtěte co možná nejvíc informací týkajících se oboru, kterým se zabýváte. Objednejte si patřičné publikace. Vytvořte si svou vlastní specializovanou knihovnu zaměřenou na vaši oblast. Pokud jde o vaše vzdělávání, nešetřete na něm.

Faktem je, že jestliže se dnes rozhodnete investovat tři procenta ze svého ročního příjmu do sebe sama, do svého osobního a profesního rozvoje, nebudete si muset pravděpodobně dost brzo dělat starosti s penězi.

Přečtěte padesát knih ročně.

Jestliže čtete hodinu denně, znamená to jednu knihu za týden. Jedna kniha za týden, to je přibližně padesát knih za rok. A padesát knih za rok se promění ve zhruba pět set knih v nejbližších deseti letech.

Připojit se k nejvýnosnějšímu jednomu procentu.

Už přečtení alespoň jedné knihy měsíčně vás přivede do oblasti, kterou tvoří jedno procento těch nejlépe placených odborníků v naší společnosti. Jestliže však čtete jednu knihu týdně a padesát knih za rok, udělá to z vás jednoho z nejvzdělanějších, nejchytřejších, nejschopnějších a nejlépe placených lidí ve vašem oboru. Pravidelná četba vám dokonale změní život.

Praktické jednání.

Tady jsou dvě věci, které můžete udělat rovnou tady a teď, abyste předchozí myšlenky uvedli do života.

Za prvé, zjistěte si ty nejlepší a nejdoporučovanější knihy z vašeho oboru. Kupte si je a čtěte je hodinu denně každé ráno, dříve než se pustíte do práce.

Za druhé, při čtení si dělejte poznámky, zvláště pokud najdete důležité myšlenky, které budete moci nějak použít. A realizujte je neprodleně. Budete ohromeni změnami, které nastanou ve vaší kariéře.

=========
Stará japonská metoda, která vám pomůže naučit svůj mozek žít v přítomnosti
6 jednoduchých způsobů, jak si znovu zamilovat sám sebe