7 mocných vět, podněcujících k úspěchu

Ze všeho nejdřív musíme vysvětlit, že v tomto článku se hovoří o tom, jak dosáhnout co nejlepších výkonů při sportovním tréninku.

Pokud jste se tedy rozhodli překonat vlastní lenost, zlozvyky i další okolnosti, které vám brání ve sportovních úspěších, je tento článek určen právě vám.

Motivace k úspěchu

Kayla Itsinesová, australská blogerka, která si vytvořila svůj vlastní systém cvičení k získání dokonalého těla se domnívá, že o nic méně důležitá než vyvážená strava a cvičení je na cestě člověka za krásným tělem jeho motivace.

Všichni občas na své cestě k cíli potřebujeme uslyšet slova podpory a povzbuzení. Někdy může jako motivace úspěchu posloužit jednoduchá, avšak mocná věta, která člověka přiměje, aby to nevzdával, ať je mu momentálně jakkoli těžko.

Někdy máte pocit, že se vůbec nepohybujete dopředu nebo že nejdete dopředu tak rychle, jak byste si přáli. Tehdy musíte připomenout sami sobě, že děláte všechno co je možné a co můžete ovlivnit.

Aby vám pomohla motivovat sebe sama, nabízí Kayla některé ze svých oblíbených citátů, které vás povedou k tomu, abyste vydrželi a svoji cestu k úspěchu nevzdali.

Nehledě na to, že tyto věty se týkají sportu a fyzické aktivity, dají se uplatnit v každé životní situaci.

Motivační věty:

Jsem pyšný/á na sebe a na svůj pokrok.

Když se do něčeho pouštíte, je moc důležité věnovat pozornost tomu, jak daleko už jste pokročili a jakých úspěchů dosáhli.

Při cvičení spousta lidí často soustředí pozornost především na to, kolik kilogramů musejí ještě shodit, kolik cvičení je ještě čeká tento týden atd.

Problém takového přístupu spočívá v tom, že často vlastně ani nepostřehneme, čeho už jsme dosáhli. Zapomínáme na jednoduché pravidlo: vždycky musíme být na sebe

pyšní a vždycky se musíme umět pochválit i za ten nejmenší úspěch.

Každý den věnujte několik minut oslavě svých úspěchů. Buďte na sebe pyšní a povzbuzujte sami sebe! Takový přístup k životu vám bude dodávat dobrou náladu a podpoří rozvoj vašeho pozitivního myšlení.

Vžyť jsou to konec konců právě jednotlivé malé úspěchy, co nakonec vede k velkým výsledkům!

Vzdálenost mezi tím, kde jsem teď a cílem, jehož chci dosáhnout, je kratší než si myslím!

Pokud potřebujete motivaci, která vám při cvičení dodá tonus a odhodlání, pronášejte v myšlenkách tuhle větu.

Když se člověk vydá za nějakým cílem, je někdy všechno, co potřebuje, schopnost vidět každý jednotlivý krok, který vykonal.

Analyzovat každý krok je ovšem někdy dost náročné a to by vás mohlo deprimovat. Proto místo co byste se v myšlenkách zabývali tím, kolik kroků ještě musíte udělat do cíle, začněte myslet vždycky jen na dva kroky dopředu.

To úplně postačí. Nepokoušejte se v myšlenkách obsáhnout celou cestu, která vás čeká.

Vzdálenost mezi místem, kde se nacházíte a oním druhým krokem je daleko kratší, než se vám zdá – soustřeďte se proto na provedení právě toho druhého kroku.

Jakmile toho dosáhnete, soustřeďte se na provedení kroku následujícího, aniž byste se dívali nějak daleko dopředu. Když svůj cíl rozložíte na malé krůčky, vzdálenost k němu vám už nebude připadat tak obrovská.

Umění malých kroků vám usnadní přiblížení svým dlouhodobým cílům.

Věřte, že změny přijdou dříve než doufáte!

Mé tělo se nikam nepohne, jestliže ho nebude postrkovat mysl!

Váš rozum má tak obrovskou sílu, že si to ani neumíte představit. Jestliže se opravdu rozhodnete něco vykonat a opustit svou zónu komfortu, ať už jde o nový druh cvičení nebo skoky do vody, otevíráte svému myšlení nové možnosti.

Je to právě rozum, co ve skutečnotsi ponouká vaše tělo k akci!

Uvedená motivační věta vám pomáhá pokračovat v pohybu, když se vám zachce všeho nechat a vzdát se. Stejně tak pomáhá v motivaci k opuštění komfortní zóny.

Cvičení je požehnání, nikoli těžká práce.

Všichni, kdo vytrvale trénují, měli určitě své chvíle slabosti a začínali si stěžovat na různé potíže.

Pro takový případ Kayla radí uvědomit si, jaké štěstí v životě máme: můžeme vylepšovat vlastní tělo a posilovat své zdraví. Na rozdíl od některých lidí tuhle fantastickou možnost máme a byl by hřích ji nevyužít.

Cvičení vám nesmí být na obtíž. Když vás to, co děláte, bude těšit, bude pro vás

daleko jednodušší udělat si z tréninků běžnou součást každodenní rutiny.

Motivací k cíli

Dostávám to, ve jménu čeho se snažím.

Samotné „Já chci“ by bohužel opravdu nestačilo.

Musíte myslet na to, že pouhé přání vás k vašemu cíli neposune. Teprve když usilovně pracujete na tom, co si přejete, získáváte sílu k dosažení reálných cílů.

Chcete-li například snížit svoji hmotnost, je důležité začít správně jíst a pravidelně a usilovně trénovat. Pokud něčeho chcete opravdu dosáhnout, začněte to dělat hned a dělejte to výlučně sami pro sebe, ve svém zájmu, na základě svého přání!

Teprve po tom nejtěžším výstupu se otevře ten nejkrásnější výhled.

Každý z nás určitě zná chvíle, kdy při běhu nebo při cvičení na chvilku vybočíme z dráhy, abychom si “alespoň pár minut” odpočinuli.

Až se vám tohle příště přihodí, připomeňte si větu o tom, že „teprve po tom nejtěžším výstupu se otevře ten nejkrásnější výhled“. Věta je to naprosto přesná, ať už v přímém nebo přeneseném slova smyslu.

Proto i když je vám zvláště těžko, nepřestávejte. Nevzdávejte se. Když se vám kupříkladu bude chtít skončit dnes s běháním dříve než obvykle, přejděte na úsporný režim, nahraďte běh rychlou chůzí, ale nevzdávejte to úplně.

Pomyslete na to, jak skvěle se budete cítit morálně i fyzicky, až trénink skončí a vy si budete moci říci, že i když to dnes bylo opravdu těžké, nevzdali jste se. Nepoddali jste se momentální slabosti a dotáhli jste trénink až do konce. Bude to další z řady malých, ale nesmírně důležitých vítězství.

Uvědomte si, že vítězství nad sebou samým je největším vítězstvím, kterého může jednotlivec dosáhnout. Dodat bychom mohli Zátopkovo proslulé „Když už nemůžeš, přidej“.

Já jsem svou prioritou – nic není důležitější než moje zdraví.

Mnozí z nás časem přivyknou, že sebe sama a své potřeby automaticky odsunují někam do pozadí, odkládají na nějaké to „Až…“.

Starosti si děláme kvůli práci, nadřízeným, kamarádům, rodině, partnerům, kolegům či domácím zvířatům – v seznamu bychom mohli ještě dlouho pokračovat — kvůli sobě se však ani nezamyslíme, natož abychom si dělali starosti.

Přitom však mnoho psychologů zcela správně lidem radí, aby byli většími egoisty než jsou. V souvislosti, o níž je tu řeč, jde o egoismus zdravý a naprosto oprávněný.

Kayla Itsinesová nicméně zastává názor, že nemá smysl vyzbrojit se touto radou a chtít se stát z hodiny na hodinu takovým egoistou. Každý by si měl sám dojít k tomu, aby ze svého zdraví a dobrého životního pocitu udělal své číslo jedna. Zdraví a životní pohoda jsou záležitostmi, které by měly být prioritou každého člověka.

Musíte se o sebe starat. Uvědomte si, že kromě vás to neudělá nikdo. Pravidelná sportovní aktivita má pro vaše psychické a fyzické zdraví velký význam a spoustu předností. Pravidelnost je tu nadevše důležitá!

Až se ráno probudíte, budete se cítit mizerně a bude se vám zdát, že jste se silami na dně, použijte některou z uvedených sedmi motivačních vět. Jejich opakováním se posílí a rozvine rozhodnost vašeho myšlení a bude vám pomáhat na cestě k úspěchu.

=========
Jak se naučit vesele žít
Mentální detoxikace během 7 dní