6 důvodů, pro které dráždíte ostatní

Lidé jsou lačni dojmů a nadšením je naplňuje ten, kdo umí dojem vyvolat.

Napoleon Bonaparte

První dojem o člověku bývá často klamný, což mohou způsobit některé jeho zvláštnosti.

Žijeme ve světě, kde na prvním dojmu závisí opravdu hodně.

Často nás hodnotí a odsuzují lidé, kteří neznají dokonce ani naše jméno. Občas je tedy opravdu důležité umět si představit, jak svým chováním můžeme působit na lidi kolem sebe.

To naprosto neznamená, že byste měli svůj život přizpůsobovat kolektivnímu mínění lidí kolem sebe, nebo se pokoušet uměle nějaký příznivý první dojem vyvolat.

Člověk je, kým je, a často se vůbec nepodobá tomu, za koho je pokládán.

Lidé, kteří ostatní odrazují svým chováním, jsou jimi často pokládáni za příliš tvrdé nebo hrubé. Obecně přijatý názor pak nedovolí spatřit laskavého a hodného člověka, který se často skrývá pod podobně hrubou slupkou.

Šest nejvíce rozšířených povahových rysů, které mohou působit problémy a vyvolat o někom ne zrovna ten nejlepší dojem:

Vždycky říkáte pravdu

Čestnost je vaším základním povahovým rysem. Lidé vědí, že když jste něco slíbili, zcela jistě to splníte.

Vaše moudrost neodpovídá věku

Máte neobvyklé způsoby myšlení a poznávání nového. Všechno promýšlíte od a až do zet. V úvahách jdete do hloubky. Svými závěry pak často předčíte vrstevníky, za což vás nemusejí mít právě v lásce.

Dokážete řešit obvyklé úkoly neobvyklým způsobem

Váš rozum je nezaslepený, nijak se nevážete tradičními řešeními problémů. Vaším cílem je řešení. Jaké bude není zas tak důležité.

Nesnášíte farizejství a moralizování

Vaše otevřená mysl způsobuje, že nesnášíte lidi, kteří s ochotou soudí jiné podle svých vlastních šablon a stereotypů. Podobné řeči minimálně odmítáte poslouchat, pokud rovnou neřeknete, co si myslíte o těch, kdo je pronášejí.

Jste vždycky otevřeni novým nápadům a zkušenostem

Vždycky se rádi dozvíte něco nového, rádi si v praxi ověříte nějakou novou zkušenost. Umíte úspěchu dosáhnout způsobem, který by jiné lidi ani nenapadl. Občas je to dráždí, protože je tím nutíte opustit vlastní komfortní zónu.

Prázdné řeči opravdu nemusíte poslouchat

Prázdné tlachání vás – velmi jemně řečeno – vyvádí z míry. Ze všeho nejvíc vám na něm vadí, že touto cestou se vás občas někdo pokouší připravit o čas i energii, které byste tisíckrát raději věnovali něčemu daleko zajímavějšímu. Abyste měli z rozhovoru požitek, musí to být rozmluva informativní a zajímavá, nebo alespoň ne úplně o ničem.

=========
22 pravd, které vám pomohou se probrat
Povahu můžeme zjistit z palce u nohy.