5 kroků k tomu, abyste si vrátili svou vlastní mysl

Změňte myšlenky a proměňte svůj život.

Seznamte se s pěti kroky k tomu, abyste si navrátili vlastní mysl. Neodmítejte je, dokud je nevyzkoušíte. A až je vyzkoušíte, snažte si dovednosti v nich popsané osvojit.

Pozorujte svou mysl.

Ze všeho nejdřív je třeba věnovat pozornost vlastním myšlenkám. Založte si deník myšlenek a zapisujte do něj to, co si myslíte, a to těmi slovy, kterými skutečně sami se sebou rozmlouváte.

Představme si, že jednou z oblastí, na které pracujete, je váš vztah k vlastnímu tělu. Jak sami se sebou rozmlouváte o svém těle, zvláště když se na sebe díváte do zrcadla, když se oblékáte nebo si kupujete oblečení? Když se díváte na jídelní lístek v restauraci, co si říkáte? Naslouchejte si a zapisujte.

Pojmenujte si svoje šablony.

Zamyslete se, kterých myšlenkových šablon byste se chtěli zbavit především. Když se na toto téma soustředíte, začnete si všímat, že sami se sebou mluvíte stále o jednom a tom samém – a to v negativním módu, z čehož se necítíte dobře.

Upřesněte si své negativní myšlenkové šablony, které vám brání dosahovat cílů a plnit si sny, a dejte jim nějaký název. Najděte nějaký vhodný název pro onen negativně zabarvený řetězec myšlenek, abyste ho dokázali rozpoznat, jakmile se jen objeví.

Zastavte šablony.

Jakmile jen zaslechnete první slova, jakmile jen vzdáleně vytušíte negativní šablonu, vyhrňte si rukávy a začněte ji blokovat. Sami záhy přijdete na to, co si říkat, kam odvádět myšlenky nebo co začít dělat, abyste pak začali skutečně myslet na něco jiného.

Protože jste v některých životních oblastech připustili, aby váš vnitřní dialog probíhal zcela živelně a bez veškeré kontroly, nemáte také sebemenší tušení, že když jeho nezvládaný příval zastavíte, budete moci zaujmout daleko pevnější životní postoj a všechno změnit.

Jestliže zastavíte živelný proud prázdných slov a povrchních soudů a začnete mu diktovat své podmínky, pochopí velmi rychle, že hra je u konce a podrobí se vám. Je to docela jednoduché. A vaše sny vám budou vděčné.

Nejlepším způsobem jak zablokovat své negativní myšlenky je přiznat je někomu nahlas.

Nahraďte staré šablony novými.

Rozhodněte se, které myšlenky doopravdy chcete pěstovat místo těch obvyklých a ujistěte se, že jsou to myšlenky odpovídající vašim snům. Může to znít až příliš jednoduše, ale věřte, že to funguje. Kontrolujete teď to, na co chcete myslet – dřív jste to zkrátka jen nedělali. To neznamená, že by to nebylo možné.

Obvykle si vedeme tak, jako bychom svou mysl pronajímali různým svým strachům, obavám a omezujícím předsudkům a přesvědčením. To jsou ovšem ti nejhorší podnájemníci! A stejně tak, jako zabere určitý čas zbavit se nedobrých nájemníků, zabere vám nějaký čas, než se zbavíte svých strachů, obav, předsudků a omezujících přesvědčení.

Dejte své mysli správný směr.

Nasměrujte správně své nové myšlenkové šablony, které se postarají, abyste mysleli na to, na co skutečně myslet chcete. Dejme tomu například, že je vaším snem setkat se s nějakou spřízněnou duší a zamilovat se.

Místo co byste rozvíjeli negativní myšlenky o tom, v jak nepříhodném pro tento záměr místě to bydlíte, nebo jakou jste vždycky měli a máte v této věci smůlu, kolik možností jste propásli a dohonit, co jste zameškali a že už je na všechno pozdě, začněte si představovat společnou dovolenou s vysněným partnerem na Bali, svoji ruku v té jeho, prsten od něj na svém prsteníčku a tak dále…

Pokud budete dodržovat uvedených pět kroků, vrátíte si svou vlastní mysl a začnete ji skutečně řídit.

=========
Jednoduchý postup jak dosáhnout stavu vědomého bytí, i když kolem panuje naprostý chaos.
5 hořkých a nevyhnutelných pravd o životě.