5 jistot, které si máme připomínat každý den

5jistot-big

1. Přestaň o sobě špatně smýšlet!

Jsi unikátní osobnost. Když o sobě pochybuješ a nevěříš si, urážíš tu velikou sílu, která tě přivedla na tenhle krásný svět. Mysli na to častěji.

2. To, co si o tobě myslí jiní, je jejich věc!

Pokud někdo nedosáhl úspěchu v oblasti, v níž tě hodnotí, jeho mínění nemá žádnou cenu. Lidé na cestě osobního rozvoje následují ty úspěšné a napodobují je. Na odsuzování nemají čas. Jiné lidi odsuzují ti neúspěšní, kteří přešlapují na místě a bojí se jednat. Zajímají tě snad názory neúspěšných?

3. Uvědom si, co děláš!

Кdо jsi, kde jsi a čím se zrovna teď zabýváš – tyhle jednoduché otázky ti pomohou dostat se z netečného stavu pasivity, kvůli kterému lidé věčně odkládají své věci na potom. Tento stav ti brání změnit svou pohodlnou, navyklou existenci a brzdí tvůj rozvoj.

4. Žádné nezdary neexistují, existuje pouze zkušenost!

Dokonce i když na své cestě k cíli narazíš na problémy, pamatuj, že je to možnost, jak svou cestu upravit, nikoli důvod ji opustit.

5. Začni prostě něco dělat!

Člověku jsou pochyby vlastní. Svou cestu nikdo nedokáže na sto procent předpovědět, ani zbavit se veškerých pochybností. Nejlepším lékem na nejistotu a strach je pustit se do toho!

=========
13 věcí k zapamatování při těžkých situacích
Seznam věcí, které bychom měli dělat každý den
15 věcí, za které nemá smysl se omlouvat