10 pravidel stylu od Giorgio Armaniho

armani-big

1.       Být elegantní neznamená být nápadný, znamená to vtisknout se do paměti. Rozdíl mezi stylem a módou je ve kvalitě.

2.       Levný pár obuvi, to není moc hospodárné. Nešetřete na tom hlavním – obuv je základem vašeho šatníku.

Vypadat sexy – to je otázka sebejistoty. Je to stejně tak stav mysli, jako stav těla.

3.       Jsem rád, že se dnes znovu objevuje touha po eleganci. Elegance je klíčem ke vzhledu, který nepodléhá času, nikdy nevyjde z módy a s ním nevyjdete z módy ani vy. Svůj úspěch si vysvětluji věrností právě této filosofii. Pro mě je styl důležitější než krátkodobé módní tendence.

4.       Při výběru oblečení nemá cenu být příliš horlivý – ti nejstylovější lidé vypadají, jako by o vzhled vlastního zevnějšku nijak zvlášť neusilovali. Konec konců je styl vyjádřením sebe sama a nemyslím si, že by cokoli mohlo na člověku vypadat skutečně hrozně, pokud je upřímný sám k sobě.

5.       Černá a temně modrá zeštíhlují nejvíce ze všech ostatních barev. Budete-li se držet této barevné stupnice, můžete si dovolit experimentovat s formou i texturami.

6.       Význam doplňků v současnosti stále narůstá, takže investujte do obuvi, opasků, kabelek, šátků a tak podobně. Svůj vzhled tak budete moci znovu a znovu obměňovat. Pamatujte na barvy, které nosíváte, a kupujte tomu odpovídající doplňky.

7.       Mějte na mysli, že s šedou barvou můžete kombinovat jak černou, tak hnědou.

8.       Hodinky jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které si pořizujete; hodinky říkají o člověku velmi mnoho.

9.       Vybírejte látky neutrálních barev, bez výrazných vzorů – budou vám sloužit déle (z hlediska módy).

10.   Pečlivě zvolená vůně se může stát vaším osobitým rysem. Je to to první, co lidé cítí, když vejdete do místnosti, a to poslední, co mizí, když odejdete.

10 tajemství krásny Audrey Hepburn
15 zůsobů jak být víc sexy podle Brigitte Bardot
Životní inspirace od Coco Chanel
Inspirace a životní lekce od Angeliny Jolie