10 filmů, které si každá žena nejvíc užije o samotě

Jsou filmy, které by měla vidět každá žena. Některé jsou zasněné, jiné lehké a veselé, další vás mohou rozesmutnit. Všechny jsou mnohotvárné a občas nepředvídatelné, jako krásnější polovina lidstva sama. Zkuste filmy z našeho výběru. Některé vám mohou přinést cenná životní poučení, jiné jen zábavu a odlehčení po napnutém pracovním dni. Zkuste na chvíli na všechno zapomenout a v příjemném soukromí se poddat atmosféře filmu…

Po čem ženy touží (2000)

d1

Romantická komedie postavená na dobré zápletce: nadutý panák, který sám sebe vidí jako zcela neodolatelného svůdce a pána žen, je vystaven šokující situaci, kdy slyší vše, co si ženy kolem myslí. Komu se zalíbí, jak si Mel Gibson navléká punčocháče a barví řasy, bude se bavit.

Příšerná tchýně (2005)

f2

Když Charlotte po letech čekání konečně našla toho pravého, ukázalo se, že to má háček. On je okouzlující, jeho matka však příšerná. On po životě s Charlotte touží, jeho matka však je odhodlána nedat si syna ukrást. Charlotte ovšem není žádná uťápnutá putička a jde do boje bez jakýchkoli ohledů. Tato velmi jednoduchá a snadno předvídatelná komedie vás nicméně může pobavit.

Duch (1990)

f3

Melodrama s komediální zápletkou. Rýsující se šťastné spolužití Sama a Molly rázem ukončí kulka pouličního lupiče. Sam umírá, ale nedokáže Molly opustit, a provází ji proto životem jako duch. Kontakt se světem živých mu umožňuje médium v podobě Whoopi Goldbergové. Ve svém žánru velmi působivý a povedený film se sympatickými herci Patrickem Swayzem a Demi Mooreovou.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

f4

Dva zpovykaní, rozmazlení a neskutečně zkažení papíroví sourozenci uzavřou sázku. Jemu ještě nikdy žádná neodolala. A ona by i přes svůj věk mohla být královnou zhýralosti. Jenomže se našel někdo, kdo si troufnul ji zavrhnout. Nástrojem pomsty má být papírový bratr. Cenou za úspěch: noc strávená s ní. Za prohru: parádní Jaguár model 1956. Že vám ta zápletka něco připomíná? Jak by ne, jde o další zpracování slavného de Laclosova románu. To slavné s Johnem Malkovichem z roku 1988 nejspíš znáte. Zkuste tedy i tuhle hodně volně pojatou, nicméně zábavnou verzi.

Bimboland (1998)

f5

Tento francouzský film rozdělil kritiky do dvou nesmiřitelných táborů. Jedni ho označili za neskutečně hloupý a nudný, ti druzí psali o milém a vtipném snímku. Nechcete to, dámy, samy otestovat a k jednomu z táborů se přidat? Uznejte, že Gérard Depardieu jako vědec a botanik, to stojí za zhlédnutí!

Králova přízeň (2008)

f6

O tomhle filmu se někdy říkává, že si ho pro sebe celý zabrala Natalie Portmanová. Je pravda, že tato okouzlující herečka zde odvádí mistrovskou práci. Ale ani Scarlett Johanssonová v roli její sestry, stejně jako Eric Bana v opravdu královském majestátu nejsou žádným zklamáním, naopak. Film má skvělou výpravu a bez nadsázky ho lze označit za velmi poutavý historický velkofilm. Když vám prozradíme, že těmi sestrami jsou Anna a Mary Boleynovy a král se jmenuje Jindřich VIII, určitě si řeknete, že tohle nebude žádná nuda. A budete mít pravdu.

Milý Johne (2010)

f7

Savannah a John se milují něžnou láskou, jenomže prázdniny a dovolená končí a on se musí vrátit do armády. A to ne do nějaké zašívárny, ale na horké místo nasazení. Jeho služba se stále prodlužuje a dopisy, které jim nahrazovaly všechno, přestávají stačit. Navíc jich ubývá… Někteří z diváků oceňují na tomto filmu především hudbu. Vyzkoušejte.

Seznamte se, Joe Black (1998)

f8

Také pro bohatého tiskového magnáta jednoho dne přijde smrt, jako se to stalo Anthony Hopkinsovi v tomto filmu. Filmu označovaném za romantické drama či mysteriózní fantasy, některými nelítostnými diváky pak za neskutečně sentimentální podívanou. Ověřit si to, vážené divačky, můžete sami. Seznamte se: Joe Black – je Smrt. Sympatickou vizáž mu dodává Brad Pitt. Komplikaci do děje vnáší – jak jinak – žena, magnátova dcera. Víc vám neprozradíme, ale určitě doporučujeme, abyste se na film podívaly.

Dívka (2012)

f9

Filmová verze životního příběhu mistra hrůzy, režiséra Hitchcocka, který se posedle upnul na modelku, kterou obsadil do svého slavného snímku Ptáci. Mistrovým fanouškům se film nejspíš příliš zamlouvat nebude. Zajímavě vystavěná situace, kdy autor hororů začíná v reálném životě vyvolávat ve svém ideálu hororové pocity, však může zaujmout.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

f10

Ona je redaktorka, on velmi sebejistý agent reklamní firmy. Ona má během deseti dnů získat praktickou zkušenost, kterou později popíše v reportáži: jak zapudit i toho největšího sympaťáka. On se naopak vsadil, že zlomí srdce každé, na kterou jeho šéf ukáže. Je vám jasné, kam tohle směřuje? Ano, správně, narazili jeden na druhého. Ovšem nikoli náhodně. Škodolibost je mocná režisérka a ani jeden z dotyčných netuší, že jiní se na jeho účet dobře baví…

==========
20 filmů, které by měla vidět každá žena
12 zajímavých filmů založených na skutečných událostech