Zákon příčiny a následku funguje, ať si ho uvědomujeme, nebo ne

zakon-priciny-a-nasledku

Často si vůbec neuvědomujeme působení příčinné souvislosti. Ne vždy doceňujeme význam činů, slov či záměrů, jichž jsme se dopustili v minulosti, někdy i dosti vzdálené.

Jestliže se však poctivě zamyslíme nad svým životem, jestliže dokážeme sami sobě vydat počet svých myšlenek a skutků, určitě najdeme onu nit, ono energetické spojení táhnoucí se z minulosti k událostem doby přítomné. Událostem, s nimiž často nejsme příliš spokojeni, nebo nám vysloveně přinášejí trápení. Také tento jev se vejde do výroku: „Minulost ho dohnala“. Naši předkové říkávali: „Pánbu peče oplatky“…

Uveďme úplně banální příklad. Kdysi jste mohli potkat člověka, na němž se vám něco nelíbilo. Neskrývali jste se s kritikou, možná jste se mu i smáli. Ani vás nenapadlo, že byste se někdy mohli ocitnout na jeho místě. Vy sami, nebo vaše děti.

Nejspíš jste dávno zapomněli, že jste se kdysi někomu posmívali, nebo ho odsuzovali. Dnes jste na tom stejně, jako tehdy on. A možná i hůř.

Nemusíte si tu epizodu pamatovat. Zákon příčiny a následku však funguje bez ohledu na to, zda si to pamatujete, zda si to uvědomujete, nebo ne.

Jakákoli energie, kterou jsme vyslali, se k nám vrací mnohonásobně zesílená.

Jestliže vysíláme energii lásky a světla, vracejí se k nám mnohonásobně zesílené.

Tak vytváříme to, čemu se říká karma. Karma je důsledkem energií, které jsme vyslali.

Dá se karma napravit? Můžeme napravit důsledky svých minulých špatných činů? Je k tomu nutné transformovat či neutralizovat nedobrou energii vyslanou v minulosti. Všechno špatné, co jste vyslali do světa, si musíte odpracovat, odsloužit. Nedobrá energie se k vám vrací ve formě bolesti a utrpení. Vy sami rozhodnete, jak k nim přistupovat. Někteří lidé chápou poučení, kterého se jim touto bolestnou cestou dostává a dokážou ji projít se ctí a vděčností. Nedobrou energii transformují v lásku a světlo. Bolest a utrpení pominou a nevrátí se. Poučení bylo dosaženo. Jiní však ještě zesílí svou negativitu a zrovna sálají energii nepohody, disharmonie a zloby. Obviňují všechny kolem a nakonec upadají do apatie. Čeho tak mohou dosáhnout? Všechna negativita se k nim vrátí. Jejich bolest a trápení se jenom prohloubí.

Zlá energie vykoná kruh a vrátí se k nám. Pokud ji proměníme v lásku a světlo, mění se kruh v pohyb po spirále směrem vzhůru. Výběr je pouze na nás.

T. Šmidt

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Kosmický zákon vděčnosti
Sedm duchovních zákonů úspěchu – Zákon úmyslu a přání