Vím, co to znamená mít ráda sama sebe

mit-rada-sebe

Znamená to se ráno probudit a nemyslet na to, že je snad někdo na světě šťastnější, pohlednější, chytřejší, moudřejší nebo lepší.

Znamená to pohlédnout do zrcadla a nechtít se od odrazu co nejrychleji odvrátit. Důvěřovat tomu, co vidím. Kosmetika ani nálada v tom nehrají žádnou roli.

Zkrátka důvěřuju tomu, co září a plápolá v mém srdci.

Vím, co to znamená mít ráda sáma sebe. Nečekat víc na žádné podniky jako jsou setkání, večeře, oficiální události, narozeniny, dovolené, víkendy… Nečekat na lásku ani pozornost!

Znamená to dovolit si být šťastná dneska, teď hned a tady. Dívat se protijdoucím do očí a neklopit pohled ke špinavému asfaltu chodníku… Vědět, že svět kolem je stejně krásný, jako byl vždycky.

Vím, co to znamená mít ráda sama sebe. Radovat se z každého úspěchu blízkých i dalekých lidí, těch, co odjeli i těch, co zapomněli. Radovat se z toho, že někde žijí, pracují, tvoří, dýchají, o něco usilují a něčeho dosahují.

Jejich úspěch nijak nezmenšuje můj vnitřní oheň. Mám v sobě takovou hloubku, že pojme i jejich úspěch.

Umím být součástí jejich radosti. Každou svou buňkou cítím, že jejich úspěch a štěstí jsou úspěchem a štěstím celého světa a také mým.

Vím, co to znamená mít se ráda. Nestěžovat si víc na životní trable. Oblíbit si je. S úsměvem a smyslem pro humor přijímat každý další malér. A vědět, že jím roste má síla a trpělivost.

Mít ráda zemi, město, ulici, kde žiju. Pohled z okna, lidi, co chodí kolem. I když jsou třeba otrávení. Stejně jako já se jednou naučí, co znamená mít se rád.

=========
Jak mít rád sám sebe. Filosofie Louise L. Hayové
Brad Pitt o své ženě